Home Wiadomości Duchacze: Rekolekcje przed uroczystością patronalną w Prowincji Polskiej Zgromadzenia Ducha Świętego

Duchacze: Rekolekcje przed uroczystością patronalną w Prowincji Polskiej Zgromadzenia Ducha Świętego

Redakcja

Bydgoska wspólnota duchacka wraz z wiernymi przez trzy dni rekolekcji przygotowywała się duchowo do uroczystości patronalnej Zesłania Ducha Świętego.

Dni skupienia i refleksji poprowadził o. Mariusz Chyrowski CSsR. Duch Święty, który od Ojca i Syna pochodzi jest osobową Miłością; odległy i zarazem bliski każdemu – pouczał ojciec Rekolekcjonista. Bez obecności Ducha Świętego nie można dokonać żadnego kroku w stronę Jezusa; uznać Go Panem. Refleksje obfitowały w liczne przykłady z życia wzięte. Boska miłość przemierza drogami niekiedy przedziwnymi, trudnymi do przyjęcia. Bywa jak ogień, który spala grzechowe śmieci, choć najczęściej przychodzi w lekkim powiewie – podkreślał o. Mariusz. Bóg ma wspaniały plan zbawienia. Ojciec Rekolekcjonista w dalszych rozważaniach podkreślał, że Trzecia Osoba Trójcy Przenajświętszej przybywa, by nie tylko przekonywać o grzechu, pomóc człowiekowi grzech zobaczyć, namierzyć, ale zdecydowanie bardziej, by skruszonemu człowiekowi nieść miłosierdzie.

Po wieczornej sobotniej Mszy Świętej rozpoczęło się całonocne czuwanie wraz z modlitwą o uzdrowienie. W godzinach przedpołudniowych w dzień Zesłania Duch Świętego została odprawiona uroczysta Msza Święta Odpustowa z udziałem współbraci pod przewodnictwem Przełożonego Wyższego o. Józefa Zwolińskiego CSSp.

M.W

 

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda