Home WiadomościZ kraju Dwa katolickie licea wśród najlepszych szkół

Dwa katolickie licea wśród najlepszych szkół

Redakcja

Dwie katolickie szkoły: Liceum Ogólnokształcące Sióstr Prezentek w Rzeszowie oraz Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie należą do najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce. Już po raz czternasty “Rzeczpospolita” i miesięcznik “Perspektywy” ogłosiły ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnym. Pierwsze miejsce zajęło w tym roku Liceum Akademickie UMK w Toruniu.

Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Rzeszowie zajęło trzynastą pozycję w ogólnopolskim rankingu a w województwie podkarpackim jest liderem. Prowadzone przez siostry prezentki LO jest szkołą publiczną i koedukacyjną, wysoko cenioną przez uczelnie wyższe w regionie.

Natomiast Diecezjalne Liceum Humanistyczne w Nysie uplasowało się na miejscu dwudziestym w skali kraju. Szkoła jest placówką katolicką prowadzoną od 1999 r. przez diecezję opolską.

W tym roku o miejscu w ogólnopolskim rankingu decydowała nie tylko liczba laureatów olimpiad, ale brane były także pod uwagę wyniki matur obowiązkowych i rozszerzonych oraz ocena szkoły przez uczelnie wyższe.

KAI/pz

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda