Home WiadomościZ kraju Dzięki akcji „Misjonarz na Post” ponad 46 tys. osób zbudowało modlitewne zaplecze dla misjonarzy

Dzięki akcji „Misjonarz na Post” ponad 46 tys. osób zbudowało modlitewne zaplecze dla misjonarzy

Redakcja

Dziewiąta edycja akcji „Misjonarz na Post” dobiega końca wraz z Wielkim Postem. Kolejny raz, dzięki zaangażowaniu uczestników, udało się stworzyć ogromne duchowe zaplecze dla polskich misjonarzy.

Uczestnicy wielkopostnej inicjatywy wspierali duchowo polskie misjonarki i misjonarzy przez modlitwę, ofiarowanie cierpienia bądź ofiarowanie postu w intencji wylosowanej na stronie internetowej osoby. W tym roku na facebookowym profilu akcji odbyło się kilka spotkań online z misjonarzami, którzy opowiadali o swojej pracy i duchowych doświadczeniach.

W ramach podziękowania za udział w akcji, wszyscy uczestnicy otrzymali wiadomość na skrzynkę e-mailową, o możliwości zamówienia darmowej, półrocznej prenumeraty „Misyjnych Dróg”, największego czasopisma misyjnego w Polsce. – Chcieliśmy, aby uczestnicy akcji mieli szansę kontaktu z misjami nie tylko za sprawą samej akcji, ale również dzięki czasopismu, które wydajemy – komentuje Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący misyjne.pl. Istnieje jeszcze możliwość zapisania się na taką darmową prenumeratę. Wystarczy wysłać wiadomość na adres [email protected], w której podamy swoje imię i nazwisko i pełny adres zamieszkania. Oferta jest ważna do wyczerpania nakładu.

Według danych Komisji Episkopatu Polski ds. Misji na świecie pracuje obecnie 1771 polskich misjonarzy. Obok ewangelizacji zajmują się też poprawą jakości życia ludzi, wśród których pracują. Budują studnie, ośrodki zdrowia czy placówki edukacyjne. Oprócz wsparcia materialnego potrzebne jest im także to duchowe. Uczestnicy wielkopostnej inicjatywy poprzez post, modlitwę, ofiarowanie cierpienia lub inne dobre postanowienia wykazują się troską o zadania misyjne, jakie stawia przed sobą Kościół.

Honorowy patronat nad akcją objęli: abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, metropolita poznański, oraz bp Jan Piotrowski, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji. Projekt „Misjonarz na Post” wspierają medialnie media katolickie takie jak Opoka, Gość Niedzielny, wiara.pl., TV Trwam, Radio Maryja, Tygodnik Idziemy, Misje Dzisiaj, Tygodnik Niedziela i inne środowiska katolickie. W tym roku partnerem akcji są Papieskie Dzieła Misyjne.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda