Home WiadomościZ kraju Dzień Misji Salezjańskich 2014

Dzień Misji Salezjańskich 2014

Redakcja

Tegoroczny Dzień Misji Salezjańskich obchodzimy w niedzielę 23 lutego. Każdego roku kierujemy uwagę na jakiś konkretny aspekt misyjny, proponując modlitwę w danej intencji. W tym roku skupiamy się na Wolontariacie Misyjnym. Z okazji Dnia Misji Salezjańskich 2014 proponujemy także wesprzeć projekt misyjny ks. Tomasza Łukaszuka, misjonarza na Madagaskarze: „Alfabetyzacja najuboższych dzieci w Tulearze”.

Salezjanie w Dniu Misji Salezjańskich 2014 chcą między innymi pokazać czym jest wolontariat misyjny. Sami misjonarze przyznają, że na niektórych placówkach misyjnych trudno wyobrazić sobie pracę bez wsparcia ze strony wolontariuszy. Coraz częściej powołania salezjańskie na wszystkich kontynentach wywodzą się z wolontariatu misyjnego.

Wolontariat daje młodym ludziom wspaniałą okazję bycia uczniem i apostołem, aby rozwijać swe życie jako dar, którym można się dzielić. Błogosławiony Jan Paweł II w Denver, 15 sierpnia 1993 roku, powiedział: „Nie czas teraz wstydzić się Ewangelii, ale czas głosić ją na dachach”. Papież Franciszek w Rio de Janeiro – 29 lipca 2013, zwracając się do wolontariuszy, również wzywał ich do odważnej postawy: „Proszę was, abyście byli rewolucyjni, byście przeciwstawiali się dominującym nurtom (…) Proszę, abyście się buntowali przeciwko owej kulturze tymczasowości (…) Miejcie odwagę płynąć pod prąd, a więc odważcie się być szczęśliwi”.

Międzynarodowy Wolontariat Don Bosco (MWDB)

Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie skupia młodych ludzi w Międzynarodowym Wolontariacie Don Bosco. To głównie studenci i osoby pracujące, które pragną bezinteresownie oddać innym swój czas, zdolności, talenty i młodzieńczy entuzjazm. Chcą nieść pomoc najuboższym dzieciom i młodzieży w krajach misyjnych. Wolontariusze MWDB odbywają co najmniej roczną formację ludzką, duchową, salezjańską i misyjną. Na misjach pracują przede wszystkim jako wychowawcy dzieci i młodzieży w domach dziecka, w oratoriach-centrach młodzieżowych, w przedszkolach i szkołach różnego typu, w domach dla dzieci ulicy.

Obejrzyj filmy o wolontariuszach:

KABWE – ZAMBIA
LUFUBU – ZAMBIA
LUSAKA – ZAMBIA
MANSA – ZAMBIA
PIURA – PERU

Przeczytaj co piszą wolontariusze pracujący obecnie na misjach:

Zambia – Tata wie lepiej Patrycja Szczeradłowska MWDB
Wenezuela – Dwa etaty Pana Boga Małgorzata Wiśniewska MWDB
Peru – Zarażona Małgorzata Bożek MWDB

Projekt misyjny 2014

Z okazji Dnia Misji Salezjańskich 2014 proponujemy także wesprzeć projekt misyjny ks. Tomasza Łukaszuka, misjonarza na Madagaskarze: ALFABETYZACJA NAJUBOŻSZYCH DZIECI W TULEARZE.

Pomoc salezjanów polega na zapewnieniu dzieciom nauki ze strony kompetentnych nauczycieli, na zaopatrzeniu uczniów w zeszyty, mundurki i przybory szkolne, zapewnieniu im podstawowej opieki medycznej i przez cały rok jednego posiłku dziennie.

Każda z osób włączonych w obchody Dnia Misji Salezjańskich 2014 może dołączyć do grona darczyńców, wspierających najuboższe dzieci z obrzeży Tulearu. Nawet najmniejsza ofiara złożona na ten cel ma wielką wartość. Nie przegapmy okazji czynienia dobrze innym! Dzisiaj Chrystus przypomina każdemu z nas: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25, 40).

Aby wesprzeć projekt wejdź na link:

Madagaskar – Projekt misyjny 2014

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda