Home WiadomościZ kraju Dziennik Polski o inicjatywie krakowskich jezuitów

Dziennik Polski o inicjatywie krakowskich jezuitów

Redakcja

Fundacja Ignatianum wraz ze stowarzyszeniem firm technologicznych i usługowych ASPIRE otwierają sieć centrów edukacyjnych dla młodych Ukrainek i Ukraińców.

Przeczytaj cały artykuł na stronie Dziennika Polskiego

To jest naprawdę ekscytujące, że możemy współpracować przy tym projekcie z ASPIRE – mówi Stanisław Alwasiak, koordynator programu z Fundacji Ignatianum.

ASPIRE szacuje, że aż 25 tys. nastoletnich ukraińskich uchodźców mieszka w Krakowie wraz ze swoimi matkami, ciociami i rodzeństwem. – Celem inicjatywy jest wykorzystanie biur firm członkowskich ASPIRE do stworzenia bezpiecznych i dobrze wyposażonych przestrzeni, w których nastoletni uchodźcy będą mogli się spotykać, integrować i uczestniczyć w szerokim zakresie zajęć edukacyjnych i rozrywkowych – mówi Joanna Krzemińska z ASPIRE.

Do końca roku stworzone centra edukacyjne otoczą opieką przynajmniej 200 dzieci. Zdaniem inicjatorów, program mógłby być z powodzeniem wdrażany również w innych miastach w Polsce oraz w całej Europie.

Projekt potrzebuje dalszego wsparcia finansowego. Zachęcamy darczyńców, by włączyli się w tę nowatorską inicjatywę łączącą misję Towarzystwa Jezusowego z aspiracjami największych firm.

Oto przykłady, jak można znacząco wesprzeć projekt:

25 zł opłaca obiad, przekąski i napoje dla jednego ucznia na jeden dzień.
500 zł opłaca obiad, przekąski i napoje dla jednego ucznia na jeden miesiąc.
6 500 zł opłaca nauczyciela dla jednego Hubu przez jeden miesiąc.
12 500 zł opłaca lunch, przekąski i napoje dla klasy 25 uczniów przez jeden miesiąc.

Gdzie wpłacać darowizny?

ASPIRE Education Hub: PL 63 1090 2590 0000 0001 4312 3624

Fundacja Ignatianum: PLN: PL 93 1600 1462 1082 1723 8000 0009

Poszukiwani są także WOLONTARIUSZE

Za: www.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda