Home WiadomościZ kraju Dzisiaj rusza Wielki Kiermasz Misyjny w Czernej

Dzisiaj rusza Wielki Kiermasz Misyjny w Czernej

Redakcja

Tegoroczny kiermasz misyjny pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”, organizowany przez Biuro Misyjne oraz Przyjaciół misji, odbędzie się w dniach od 15 – 21 lipca w Czernej. Szczególnym gościem kiermaszu – misjonarzem w mocy Ducha świętego będzie Brat zakonny, karmelita bosy i misjonarz w Burundi i Rwandzie br. Ryszard Żak OCD. Dla dzieła misyjnego poświęcił niemal całe swoje życie i nadszarpnął poważnie zdrowie. Przebywając na leczeniu i rekonwalescencji w Polsce, podzielił się z nami owocami swoich doświadczeń misyjnych spisując je w książce pt. „Żniwo wielkie…”. Każdy kto będzie pragnął spotkać się z nim, porozmawiać i otrzymać od niego autograf, będzie to mógł uczynić od poniedziałku 15 lipca do niedzieli 21 lipca.

Wszelkie ofiary jakie przy okazji tegorocznego kiermaszu zostaną przez Was złożone, będą przeznaczone na dzieło Adopcji Kleryka Karmelitańskiego w Burundi i Rwandzie. W tym roku wyjątkowo będą z nami uczestniczyć w sobotnim Spotkaniu Rodziny Szkaplerznej 20 lipca, dwaj bracia klerycy z Rwandy i Burundi, br. Omer od Matki Bożej i Jan Chrzciciel od św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którzy po kilku miesiącach doskonale sobie radzą z trudnym językiem polskim. Dzięki Waszej pomocy duchowej i materialnej Ci młodzi ludzie, chcący poświęcić się Bogu, będą mogli stać się przewodnikami dla swoich rodaków i trudzić się nad rozszerzaniem Królestwa Bożego w duszach.

Zapraszamy każdego i każdą z Was do współuczestnictwa w dziele misyjnym Kościoła i Zakonu Karmelitańskiego. Niech Dobry Bóg Wam wynagrodzi wszelki trud i wyrzeczenia a Matka Boża Szkaplerzna otacza Was zawsze swoją przemożną opieką.

Ania i Przyjaciele Misji
organizatorzy tegorocznego kiermaszu misyjnego

Za: www.karmel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda