Home WiadomościZ kraju Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź Jak Jezus”

Ekumeniczny Koncert Rodzinny „Bądź Jak Jezus”

Redakcja

Piąta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego Bądź Jak Jezus odbędzie się 1 maja 2014, ponownie w Mysłowicach i poświęcona będzie osobie Ojca Świętego Jana Pawła II, tuż po Jego kanonizacji.

Na scenie mieszczącej się w sielankowej scenerii Kąpieliska Słupna zaśpiewają, zagrają i podzielą się świadectwem wiary: Martin Smith (Delirious), Viola Brzezińska, Beata Bednarz, Magda Anioł, New Life 'M, Deus Meus.

Ekumeniczny koncert rodzinny

Bądź Jak Jezus! to wielki koncert ewangelizacyjny, który od 2010 roku przyciąga na Górny Śląsk wielotysięczną publiczność z Polski i z zagranicy. Od samego początku celem koncertu jest budowanie jedności w wymiarze religijnym, rodzinnym i społecznym. Coroczne spotkanie w Mysłowicach ukazuje nowe, dynamiczne i pełne zaangażowania oblicze chrześcijaństwa, jest także świadectwem wiary ludzi dla których Jezus Chrystus, Zbawiciel Świata, stanowi niepodważalne Centrum życia.

Szczególnymi adresatami przedsięwzięcia są rodziny, zatem poza muzycznymi doznaniami można tu odnaleźć mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Koncert jest też okazją do zatrzymania się dla wszystkich ludzi zabieganych, pochłoniętych codzienną pracą, nie znajdujących czasu na refleksję i odpoczynek.

Fakt, że już po raz piąty spotkamy we wspólnocie dla ludzi, którzy nie boją się mówić, że Bóg istnieje, jest Stworzycielem i także dziś działa w świecie, stanowi dla organizatorów wydarzenia nieopisaną radość. Niechaj tegoroczna edycja po raz kolejny będzie dla nas wszystkich pełnym mocy wezwaniem, by być jak Jezus. Bądźcie z nami!

Poprzednie edycje

Na scenie muzycznej BJJ wystąpiło dotychczas kilkadziesiąt muzyków i formacji, m.in. gwiazdy muzyki chrześcijańskiej światowego formatu: Leeland (USA), Israel Houghton & New Breed (USA), Mietek Szcześniak, TGD, Artaszes „ARCI” Baroyan (Armenia), Arka Noego, Chili My, Andrzej Lampert & Jesus Squad, Mate.O i wielu innych.

Artyści Bądź Jak Jezus! 2014 Martin Smith

– jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej muzyki chrześcijan na świecie. Były leader najbardziej charakterystycznej brytyjskiej chrześcijańskiej grupy rockowej – Delirious. Autor kilkunastu popularnych piosenek, wykonywanych przez wiele wspólnot w kościołach na niemal całej kuli ziemskiej. Laureat prestiżowych nagród brytyjskiego przemysłu muzycznego. Na koncie ma ponad 15 płyt z grupą Delirious oraz wieloma innymi artystami, m.in. grupami Hillsong i Jesus Culture, Israelem Houghtonem, Grahamem Kendrickiem, Matem Redmanem, Darlene Zschech czy Michaelem W. Smithem i Chrisem Tomlinem. W 2010 roku stworzył wyjątkowy chrześcijański projekt muzyczny pod nazwą „CompassionArt”. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosił wiele światowych gwiazd CCM. Każdy z zaproszonych artystów napisał i nagrał specjalnie na tę okazję utwór muzyczny. Tak powstał zbiór kilkunastu fantastycznych przebojów chrześcijańskich, które grane były przez najpopularniejsze stacje muzyczne w Europie i za oceanem. Wszyscy artyści wzięli udział w „CompassionArt” całkowicie za darmo, a dochód ze sprzedaży płyty przeznaczony został na pomoc dzieciom w Afryce. Martin Smith wystąpi w Polsce po raz drugi (w 2008 roku gościł wraz z Delirious w katowickim Spodku). W trakcie koncertu Bądź jak Jezus! zaprezentuje utwory z dwóch ostatnich solowych płyt oraz z pewnością kilka znanych hitów z repertuaru formacji Delirious, jak: „I Could Sing of Your Love Forever” czy „My Soul Sings”.

martinsmith.tv

Viola Brzezińska

– laureatka „Szansy na sukces”, w 1995 roku wystąpiła w koncercie „Debiuty” na Festiwalu w Opolu, gdzie otrzymała główną nagrodę im. Anny Jantar. Występowała w jednej z głównych ról w słynnym musicalu „Metro”, przez sześć lat współpracowała z teatrem BUFFO, nagrywała piosenki do soundtracków filmowych i reklamowych. Współpracowała z takimi artystami, jak: Chris de Burgh, David McDonald, Krzysztof Krawczyk, Krzesimir Dębski czy Piotr Rubik. Solowo wydała dwa albumy z chrześcijańskim, uwielbieniowym przesłaniem.

violabrzezinska.pl

Beata Bednarz

– wokalistka o charakterystycznym „ciepłym, czarnym głosie”, swobodnie poruszająca się w wielu gatunkach muzycznych. Gość i laureatka wielu prestiżowych festiwali. Od wielu lat najbardziej jednak kojarzona z muzyką gospel. Współpracowała m.in. z zespołami TGD, Deus Meus oraz wieloma gwiazdami polskiej sceny muzycznej: Krystyną Prońko, Staszkiem Soyką, Marylą Rodowicz, Edytą Górniak, Kayah, Mietkiem Szcześniakiem, Andrzejem Piasecznym i grupami Perfect czy Budka Suflera. Od kilku lat wraz z Lorą Szafran i Patrycją Golą współtworzy zespół Big Stars. Najmłodszym słuchaczom z pewnością znana jest z polskiej ścieżki dźwiękowej do filmów „Król Lew”, „Mój Brat Niedźwiedź” i „Księżniczka Żaba”. Jej głos dobrze jest znany także fanom XIII Edycji „Tańca z Gwiazdami”, gdzie śpiewała w orkiestrze Adama Sztaby i Tomka Szymusia. Ma na koncie 11 solowych projektów, ostatnie z nich to „Zamieszkaj ze mną” (2012) i „Czy znasz to Imię…” (2013).

beatabednarz.pl

Magda Anioł

– wokalistka ze Śląska, od której imienia i nazwiska wziął swoją nazwę zespół muzyczny. Początek jej kariery artystycznej to kilkuletnia obecność na rynku muzyki country. Jednak w muzyce chrześcijańska artystka znalazła prawdziwy sens i dzięki temu zdobyła popularność. Jej twórczość charakteryzuje energicznie brzmienie, piosenki z bardzo wyraźnym przesłaniem. W roku 1999 zespół wydał swoją pierwszą płytę „Co to jest?”. Na scenie chrześcijańskiej zespół debiutował utworem „Kiedy dusza śpiewa”. Podczas BJJ usłyszymy najnowszy program oraz stare przeboje w zupełnie nowych aranżach, a także utwory poświęcone Janowi Pawłowi II – „Lolek”, „Barka”, „Słowiański” czy „Zaufaj” – piosenkę, która (wraz z teledyskiem) towarzyszyła Ojcu Świętemu w jego ostatniej pielgrzymce do Polski.

magdaniol.com

New Life’M

– twórczość formacji jest wypadkową dojrzałych kreacji artystycznych, jakie tworzą poszczególni muzycy: Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Robert Cudzich i Marcin Pospieszalski. W kompozycjach tych wysokiej klasy instrumentalistów wyraźnie słychać fascynację światem jazzu. Dzięki utworom: „Twoja miłość” (utwór uplasował się w pierwszej dziesiątce najlepszych polskich piosenek plebiscytu TVP1 i PR1 „Muzyczna Jedynka”), „Z całej duszy” czy „Zakochałam się na 100%” zespół stał się rozpoznawalny. Artyści zagrali setki koncertów w wielkich salach teatralnych, w filharmoniach, na małych i dużych festiwalach, w klubach czy kościołach. New Life’M koncertuje nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, na Ukrainie i Słowacji. Aktualnie główną wokalistką zespołu jest Agnieszka Musiał, znana z występów z TGD. Wokalnie New Life’M wspiera często także Natalia Niemen. W Mysłowicach zespół zagra utwory ze swojej najnowszej płyty, a także z albumu „Światło Życie”, będącej zbiorem najpopularniejszych utworów-pieśni grup oazowych w nowoczesnej aranżacji.

newlifem.com

Deus Meus

– jeden z najpopularniejszych i najdłużej działających w Polsce chór, wykonujący współczesne piosenki chrześcijańskie w nowoczesnej aranżacji. Wykonywane przez nich utwory są doskonale znane i lubiane przez już prawie dwa pokolenia Polaków. Deus Meus regularnie gości od lat na wszystkich największych w Polsce festiwalach chrześcijańskich. Stylistycznie ich brzmienie wywodzi się z gatunków soul, funk i reggae. Ważne miejsce w repertuarze zajmuje też muzyka liturgiczna. Prawie od początku z Deus Meus współpracują Mietek Szcześniak i Marcin Pospieszalski, który jest też aranżerem i producentem płyt zespołu. Skład instrumentalistów grupy tworzą wybitni muzycy: Sebastian Urban, Robert Drężek, Michał Starkiewicz, Marcin Pospieszalski, Krzysztof Maciejowski, Thomas Celis Sanchez, Daniel Pomorski, Łukasz Kluczniak i Michał Kulenty. Kierownikiem chóru jest Jola Szczepaniak, twórcami repertuaru są: o. Andrzej Bujnowski – wieloletni opiekun i przyjaciel oraz Marcin Pospieszalski, ale… jak sami twierdzą tak naprawdę: „twórcą całego klimatu podczas koncertów jest Duch Święty”. Podczas koncertu Bądź Jak Jezus usłyszeć można będzie utwory z ostatniej płyty „Wniebowianki” a inne największe przeboje grupy.

deusmeus.pl

Adresy internetowe

Patronat

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Arcybiskup Metropolita Katowicki Wiktor Skworc oraz Prezydent Miasta Mysłowice – Edward Lasok.

Patronat medialny: Gość Niedzielny, Radio Em, Franciszkanie.pl, TVP Katowice, Gazeta Mysłowicka, Loretanki.pl, Różaniec, TK Niedziela, itvm.pl, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Wiara.pl, CCM, Polskie Radio Katowice, List, Adonai, Gospel Box, Nasze Inspiracje, TVS, KDM, Dziennik Zachodni, Nasze Miasto, Rodzina Gospel, TV dla Ciebie, Co tydzień.

Organizatorzy

Fundacja Światło–Życie i Miasto Mysłowice. Współorganizatorzy: Opoka.tv, Opoka.fm, Mysłowicki Ośrodek Kultury, Festiwal Stróże Poranka.

Przyjaciele koncertu

Gość Niedzielny i Restauracja Pod Kasztanami.

Po prostu bądź!

Bądź Jak Jezus! Ekumeniczny koncert rodzinny

Czas: 1 maja 2014, od godz. 16.00

Miejsce: Mysłowice-Słupna

Wstęp wolny

kliknij, aby posłuchać zapowiedzi radiowej w formacie .mp3

Za: www.franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda