Home WiadomościZ kraju EuroFraMe 2012 w Górze Św. Anny

EuroFraMe 2012 w Górze Św. Anny

Redakcja

EuroFraMe – skrót Europejskich Mityngów Franciszkańskich. Wymyślili go młodzi Europejczycy bliscy duchowości franciszkańskiej, inspirowanej przez świętych z Asyżu – Franciszka i Klarę. Dotąd odbyły się dwa tego rodzaju mityngi: w Asyżu (Włochy, 2007) i w Santiago de Compostela (Hiszpania, 2009). Tym razem pod koniec sierpnia młodzi przybędą na Górę Św. Anny, do sanktuarium św. Anny w diecezji opolskiej. Krzyż San Damiano, który pielgrzymuje z nimi, począwszy od Asyżu, już drugi rok czeka na ich przybycie na ziemię polską.

Okolicznościowe logo przedstawia oczy Jezusa z Krzyża San Damiano, który pielgrzymuje z młodzieżą po Europie. W nich każdy winien odczytać swoje oblicze i prawdę samego siebie. Stąd motto mityngu: “Oglądaj w Chrystusie twarz swoją”.

Motto i zachętę do kontemplacji oblicza Jezusa organizatorzy mityngu odnaleźli w liście św. Klary do św. Agnieszki z Pragi. Postanowili, że spotkanie w Górze Św. Anny, przewidziane w dniach od 27-31 VIII 2012, zainspiruje św. Klara. Jest to uzasadnione jubileuszem 800-lecia jej konsekracji, niedawno zakończonym w całym świecie franciszkańskim (1212-2012).

Czytaj również na: www.euro2012ofm.pl

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda