Home WiadomościZ kraju Facebook: „Poznaj Papieża” – list do redakcji

Facebook: „Poznaj Papieża” – list do redakcji

Redakcja

„Jesteśmy studentami dwóch krakowskich uczelni. W czasie oczekiwania na kanonizację dużo myśleliśmy co zrobić, aby nauczanie Ojca Świętego Jana Pawła II dotarło do jak największej liczby osób.Pewnego dnia jeden z nas wpadł na pomysł, aby stworzyć stronę na facebooku, na której będą pojawiać się słowa, zapisane przez Papieża z Polski w czternastu encyklikach .Obaj mieliśmy te teksty za sobą. Jeden z nas dodatkowo czytając encykliki zapisywał na komputerze najważniejsze myśli, zawarte w papieskiej twórczości. Zdawaliśmy sobie sprawę, że tak naprawdę niedużo osób czytało encykliki. Podczas rozmów ze znajomymi zdarzały się opinie, że są to książki tylko dla księży.Nic bardziej mylnego.

W kwietniu 2013 roku jednemu z nas udało się w końcu zrealizować pomysł i przejść do działania. Powstał profil na facebooku „Poznaj Papieża”. Od tamtego czasu, regularnie, dwa razy dziennie, o stałych godzinach, pojawiają się fragmenty słów, napisanych przez Jana Pawła II podczas swojego pontyfikatu. Dodatkowo, jeżeli pojawia się okazja, nawiązujemy bieżących wydarzeń. Za kilka dni pojawi się już 500 post.

Kanonizacja jest bardzo ważna. Jednak dla nas, żeby móc jeszcze lepiej zrozumieć życie Świętego Jana Pawła II, jeszcze ważniejsze jest poznanie jego nauczania. Robimy to nie tylko dla siebie, ale także dla każdego, kto chce poznać nauczanie Papieża, a komu może brakuje czasu lub zapału, żeby samemu po nie sięgnąć. Myślę, że nie musimy tutaj nadmieniać, że nasza praca jest całkowicie charytatywna :)

Posty z fragmentami encyklik pojawiają się codziennie o godzinie 8 i 20. Ich przeczytanie zajmuje mniej niż dwie minuty. Zachęcamy więc do polubienia naszego profilu na portalu Facebook i do polecania go znajomym ( https://www.facebook.com/PoznajPapieza ). 

Mamy nadzieję, że także dzięki nam nauczanie Świętego Jana Pawła II będzie ważnym elementem w życiu każdego wierzącego (a także niewierzącego) człowieka.

Pozdrowienia”
SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda