Feniks 2012: „Kolbe. Historia Życia św. Maksymiliana”

„Kolbe. Historia Życia św. Maksymiliana”, album Tomasza Krzyżaka, wydany nakładem Wydawnictwa OO. Franciszkanów w Niepokalanowie został nagrodzony w Konkursie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2012 w kategorii „edytorstwo.” Wyniki został ogłoszone dzisiaj o godz. 12.00 podczas uroczystości otwarcia XVIII Targów Wydawców Katolickich.

Wręczenie Nagród i Wyróżnień nastąpi w sobotę 21 kwietnia, podczas uroczystej Gali, która rozpocznie się o godz. 19.30 w Bazylice Serca Jezusowego (ul. Kawęczyńska 53). Galę uświetni Koncert Białołęckiej Orkiestry „Romantica” wraz z solistami Teatru Wielkiego w Warszawie.

„Kolbe. Historia Życia św. Maksymiliana” – to bogato ilustrowana i pełna wzruszających wspomnień opowieść o św. Maksymilianie. Autor w formie albumu ukazuje życie i dzieło ojca Maksymiliana, posługując się starymi fotografiami, pochodzącymi z niepokalanowskiego archiwum. Album zawiera także korespondencję rodziny Kolbów, dokumenty, relacje osób duchownych i świeckich oraz zeznania współwięźniów o ojcu Maksymilianie. Album otwiera interesujące słowo wstępne od Kazimierza Kardynała Nycza, prowincjała o. Mirosława Bartosa oraz gwardiana Niepokalanowa, o. Stanisława M. Piętki.

Album „Kolbe. Historia Życia św. Maksymiliana” ukazał się pod patronatem medialnym Radia Niepokalanów.

Zapraszamy do internetowego archiwum Radia Niepokalanów, gdzie można posłuchać rozmowy z autorem  – KLIKNIJ

Red.