Home WiadomościZ kraju Feniks dla książki o zakonach żeńskich

Feniks dla książki o zakonach żeńskich

Redakcja

okładkaKsiążka”Trudne lata – wielkie dni. Zakony żeńskie w PRL” autorstwa dr hab. s. Agaty Mirek została uhonorowana nagrodą Stowarzyszenia Wydawców Katolickich Feniks 2016.

W uzasadnieniu napisano: Wielkie świadectwo grozy i heroizmu, jaki stał się udziałem żeńskich wspólnot zakonnych w okresie PRL-u. Opracowana z olbrzymim wyczuciem stylistycznym i dbałością o historyczne detale. Publikacja dotykająca trudnych kwestii z historii powojennej Polski. To zarazem szczera, poparta wieloma przykładami, zbiorowa zachęta do nieustannego podejmowania wyzwań, które zawsze towarzyszyły ludziom wiary.

Książka przybliża trudne, czasem nawet heroiczne życie żeńskich wspólnot zakonnych w Polsce Ludowej, ukazując represyjną politykę komunistycznych władz. Trudne dni historii żeńskich wspólnot zakonnych w Polsce drugiej połowy XX w. niech będą zachętą do nieustannego podejmowania wyzwań, które zawsze towarzyszyły ludziom wiary.

Autorka podczas odbierania nagrody za najlepszą książkę historyczną roku im. Oskara Haleckiego złożyła podziękowania bohaterkom książki i podkreśliła, że gdyby nie one, ich wspaniałe życie, to ta książka by nie powstała.

Nadesłał: Wojciech Łapiński

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda