Home WiadomościZ kraju Festiwal Orioński

Festiwal Orioński

Redakcja

20 października 2012 roku w parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku (Księża Orioniści), odbyła się  V edycja Festiwalu Piosenki Religijnej „Deo Gratias”. Patronat nad festiwalem objął J. E. Ks. Bp Wiesław Alojzy Mering.

W festiwalu wystąpiło 24 solistów i 15 zespołów z terenu całej Polski. Konferansjerami festiwalu byli: Ewa Zielińska i ks. Proboszcz Paweł Szymański FDP. Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 10.00. O godzinie 14.00 nastąpiła przerwa podczas której uczestnicy udali się na ciepły posiłek (kujawski żurek).

O godzinie 15.00 rozpoczęły się dalsze przesłuchania konkursowe. O godzinie 17.30 Jury festiwalu w składzie: p. Joanna Borowiak, p. Iwona Grzelczak i p. Piotr Grabowski ogłosili wyniki.

I miejsce wśród solistów dziecięcych zdobyła Martyna Grabowska z parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku. II miejsce zdobył Maciej Bohdan ze Smardzewa ( woj. mazowieckie) i  III miejsce Joanna Bohdan ze Smardzewa ( woj. mazowieckie). W kategorii solistów młodzieżowych  I miejsce zdobyli:  Michał Karol Wiśniewski z Rypina oraz Aleksandra Palczak  z Lipna. II miejsca zajęły : Małgorzata Kowalczyk z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie ( woj. mazowieckie) i Anna Michalak z parafii w Mąkoszynie ( woj. wielkopolskie) oraz Rafał Jankowski z parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku . III miejsca przypadły w udziale: Annie Markiel z parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, Annie Kłos z Ożarowa (woj. świętokrzyskie) i Laurze Czarnomskiej z Cyprianki (parafia św. Jakuba Apostoła w Chełmicy Dużej).

I miejsce w kategorii zespołów dziecięcych zdobył zespół „Nazaret” z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie (woj. mazowieckie). II miejsce zajął zespół „Oriońskie Promyczki” z parafii św. Antoniego z Padwy w Łaźniewie ( woj. mazowieckie) . III miejsce zajął chórek dziecięcy „El Coraz” z parafii Najświętszego Serca Jezusowego.

I miejsce w kategorii zespołów młodzieżowych zdobyli zespół „ Te Deum  Laudamus”  z parafii św. Józefa Robotnika w Wołominie( woj. mazowieckie) oraz zespół „ Vox  Mobile” z Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku.. II miejsce zajął  zespół „ Alegria” z parafii w Kruszynie. III miejsce zajął zespół „ Sursum Corda” z parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku.

Jury przyznało również nagrody specjalne. Otrzymali je: Ks. Proboszcz Paweł Szymański – orionista z parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, przedszkolaki z przedszkola „ Kraina Bajek” działającego przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku,  schola Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku oraz Michał Kamiński z Lipna. Po wręczeniu wszystkich nagród odbył się koncert  laureatów.

Organizatorem festiwalu była Parafia Najświętszego Serca Jezusowego, która w całości pokryła koszty festiwalowe. Na zakończenie festiwalu o godzinie 20.00 odbył się koncert zespołu „Siewcy Lednicy”, który zgromadził rzesze młodych ludzi i dorosłych, którzy przy dźwiękach ich muzyki doskonale się bawili- na chwałę Pana. Zapraszamy wszystkich za rok na kolejny festiwal.

Proboszcz Parafii Najświętszego Serca Jezusowego
Ks. Paweł Szymański FDP

Więcej (zdjęcia) na: www.orionisci.rel.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda