Home WiadomościZ kraju Festiwal Życia 2021 w Kokotku – dzień 2

Festiwal Życia 2021 w Kokotku – dzień 2

Redakcja

Wyjdź po więcej” – pod tym hasłem i wzorując się na biblijnej historii Abrahama, którego Bóg wezwał do opuszczenia ojczystej ziemi – upłynął uczestnikom drugi dzień Festiwalu Życia w Kokotku.

Świadectwo pragnienia czegoś więcej dali dzisiejsi goście specjalni – ks. Jakub Bartczak oraz Piotr Kowalczyk – polski raper chrześcijański znany pod pseudonimem TAU.

Jak powiedział pierwszy z nich: „Jest taki etap w życiu, kiedy musimy podjąć decyzję. (…) Bóg szanując naszą wolność oczekuje, że podejmiemy decyzje. (…) Nie znamy przyszłości, nie mamy pewności czy to na pewno się uda i czy to na pewno Pan Bóg. Ale jeszcze nie było człowieka, który w swoim życiu zostałby oszukany przez Boga. Ktoś kto zaufał w pełni Jezusowi, to w tym życiu doczesnym nigdy nie poniesie klęski…”

Drugi z kolei – TAU – jest przykładem człowieka, który całkowicie zaufał. Podzielił się z młodymi świadectwem swojego nawrócenia i wyjścia z tego, co zniewala i nie daje Życia. Człowiek do tańca i do różańca, bo nie tylko rapuje na scenie, ale również służy codziennie przy ołtarzu gdzie jak mówi:„czuje się spełniony i szczęśliwy.”

W popołudniowej części dzisiejszego programu uczestnicy zostali zaproszeni do przyjęcia samego Boga, podczas nabożeństwa wręczenia Słowa Bożego oraz Eucharystii. Wręczenie Słowa miało być symboliczne, natomiast niedługo przed rozpoczęciem modlitwy organizatorzy otrzymali niespodziewany telefon od darczyńcy, który chciał podarować kilkaset egzemplarzy Ewangelii wg św. Łukasza. Po indywidualnym błogosławieństwie trafiły one do rąk uczestników. Mszy Świętej natomiast przewodniczył ks. Andrzej Wołpiuk, z diecezji bielsko-żywieckiej, który obchodził jubileusz 25-lecia swojego kapłaństwa.

Dzień zakończył się koncertem w rytm rapowej muzyki ks. Jakuba Bartczaka oraz TAU.

Wszelkie informacje znaleźć można na stronie www.festiwalzycia.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda