Home WiadomościZ kraju Festyn rodzinny u chrystusowców w Szczecinie

Festyn rodzinny u chrystusowców w Szczecinie

Redakcja

Tuż po Dniu Dziecka w niedzielę 3 czerwca w parku Andersa przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez parafię wraz ze Stowarzyszeniem Duszpasterstwa Akademickiego „Razem” działającym przy duszpasterstwie akademickim prowadzonym przez ks. Zbigniewa Reguckiego SChr. Jednym z „gwoździ programu” było misyjne szaleństwo, któremu przewodził o. Silvanus Stock – misjonarz Matki Bożej Pocieszenia z Tanzanii. Gwiazdą finałową festynu był zespół „Jesienni Przyjaciele”.

Atrakcji przygotowanych przez organizatorów było bardzo wiele. Uczestnicy festynu mogli wziąć udział w koncertach zespołów dziecięcych i młodzieżowych, wyszaleć się w rytmie muzyki, która stworzona jest po to, by wychwalać Pana Boga. Niezwykle pomysłowe było podzielenie całości imprezy na tematyczne WIOSKI, a w każdej z nich można było mile spędzić czas… Zatem odwiedzający kierowali się do: WIOSKI GIER I ZABAW, która czekała zarówno na dzieci,  jak i na dorosłych, WIOSKI SZCZĘŚCIA oferującej zabawę fantową z cennymi nagrodami. Każdy los wygrywał, dodatkowo brał udział w losowaniu nagrody głównej jaką był m.in. rower górski ufundowany przez Kustosza Sanktuarium. Solidnie można było się posilić, zaglądając do WIOSKI PRZYSMAKÓW. Spragnieni doznań sportowych w związku ze zbliżającym się EURO 2012 mogli spróbować swoich sił w  WIOSCE OLIMPIJSKIEJ, gdzie pod bystrym okiem studentów IKF-u można było zrzucić zbędne kilogramy. A gdyby komuś pod wpływem wrażeń nazbyt podskoczył cukier lub ciśnienie w WIOSCE DANONE czekali specjaliści – studenci PUM – z glukometrem i ciśnieniomierzem. Niemałą atrakcją okazała się WIOSKA MISYJNA, w której choć przez chwilę każdy mógł spojrzeć na misje oczami misjonarza, rozmawiając z o. Silvanusem Stockiem. Była też wystawa gadżetów misyjnych pochodzących z różnych kontynentów, a także fotograficzna wystawa pt. „Dzieci Afryki”.

Całość spotkania zakończył koncert zespołu „Jesienni Przyjaciele”, podczas którego kilkoro szczęśliwców odebrało cenne nagrody.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda