Home WiadomościZ kraju Film dokumentalny o siostrach z Broniszewic

Film dokumentalny o siostrach z Broniszewic

Redakcja

“Takiego filmu o siostrach zakonnych i z siostrami zakonnymi jeszcze w Polsce nie było. Szczerego, odważnego i wrażliwego. To opowieść o Kościele za jakim tęsknimy” – tak pisze o nim Piotr Żyłka, pomysłodawca.

Jak sam przyznaje, film powstał dlatego, że wciąż wierzy, że “warto pokazywać światło oraz takie przestrzenie i takich ludzi, którzy swoim działaniem i postawą mogą sprawić, że nasze serca zabiją mocniej”. 

“Miałam tak trochę, kolokwialnie mówiąc, wywalone na Kościół. Chodziłam na religię, a do kościoła to tak chodziliśmy, żeby wyjść z domu” – mówi siostra Eliza. “Chodziłyśmy w dżinach podartych, kurtach dżinsowych, naprawdę nic by nie wskazywało, że mogłoby mnie pociągać życie zakonne” – wspomina swoją młodość.

“Ja byłam taką cholerą trochę, i w szkole, i w domu. Różnie sobie ze mną radzili, musieli mieć sposób” – wyznaje siostra Tymka. “Byłam przez 4 lata wolontariuszką w Centrum Onkologii i to było dla mnie niesamowite doświadczenie, które uratowało moje powołanie” – dodaje. 

Siostra Eliza mówi wprost, że nigdy nie chciała iść do dzieci niepełnosprawnych. “Gdyby moje przełożone mnie posłuchały, to nie przeżyłabym pięknej przygody” – opowiada.

Obie przyznają, że najtrudniejsze była dla nich krytyka, której nieraz nie są w stanie udźwignąć. “To napięcie skutecznie odebrało mi siłę do okazywania radości. Stwierdzono, że to była depresja” – wyznaje siostra Eliza. 

Jakiego Boga odkryły na drodze swoich powołań? Czego chłopcy ich uczą? I jak bardzo potrafi być silna więź przyjaźni?

Cały film można obejrzeć pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=wCl3QFdjRh4 

Za: deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda