Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Gdańsk: Rozpoczęła się IX Kapituła Prowincji

Franciszkanie – Gdańsk: Rozpoczęła się IX Kapituła Prowincji

Redakcja

franciszkanie.gdansk.plObrady IX Kapituły Zwyczajnej Prowincji Świętego Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku rozpoczęły się dnia 18 kwietnia 2016 w Centrum Formacyjno-Edukacyjnym Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie Wilkowie.

Obradom przewodniczy Generał Zakonu o. Marco Tasca. Mszy św. o godz. 12.00 przewodniczył Prowincjał o. Jan Maciejowski, który w swojej homilii wskazał na ogromny zapał i gorliwość apostolską Braci, porównując Patrona Prowincji św. Maksymiliana do św. Pawła Apostoła w swym zapale ewangelizacyjnym, ale też i w świadomości swojej małości i grzeszności.

Po godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 16.30 rozpoczęła się pierwsza sesja, na której wybrano Sekretarza kapituły, oraz Komisje: Przewodniczenia, Wniosków i Rewizyjną. Zatwierdzono też inne obowiązki oraz plan dnia.

Pół godziny później rozpoczęła się druga sesja kapituły, w czasie której Asystent Generalny CEO o. Jacek Ciupiński przedstawił sprawozdanie z Kanonicznej Wizytacji Generalskiej w naszej Prowincji.

Sekretarz Kapituły, br. Robert Kozielski

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.gdansk.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda