Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Harmęże: Kuchnia i stołówka dla Pariacoto

Franciszkanie – Harmęże: Kuchnia i stołówka dla Pariacoto

Redakcja

franciszkanie.plKuchnia i stołówka – to pragnienie najuboższych rodzin z peruwiańskiego Pariacoto w Peru. Franciszkańscy misjonarze za wszelką cenę próbują sprostać temu wezwaniu!

Dlatego uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Harmężach włączyli się w akcję „Makulatura, nakrętki i butelki” dla dzieci z najuboższych rodzin peruwiańskiego Pariacoto. Szkoła Podstawowa w Harmężach zaprasza WSZYSTKICH ludzi dobrej woli do włączenia się w tę akcję!!!

ZBIERAMY  NAKRĘTKI  – do 10 września 2016 r. można je składać w budynku szkoły. Szczegółowe informacje w sekretariacie ZSP Harmęże.

Akcja jest podziękowaniem za świadectwo życia męczenników franciszkańskich bł. o. Michała Tomaszka (Łękawica k. Żywca) i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego (Zawada k. Tarnowa). Współorganizatorami m.in. są: biuro posła Stanisława Pięty, Parafia w Cygańskim Lesie, Zgromadzenie Córek Bożej Miłości, Klub Gazety Polskiej, firma „Eko-Wtór”, Związek Podhalan Oddział Górali Żywieckich i Maltańska Służba Medyczna z Bielska-Białej.

Od kilku lat Franciszkanie w Pariacoto prowadzą centrum pastoralne, w którym oprócz parafialnych spotkań działań ewangelizacyjnych, istnieje popołudniowa szkółka wyrównawcza dla dzieci ze szkoły podstawowej. Głównym celem prowadzonego dzieła jest pomoc dzieciom ze szkoły podstawowej, które z różnych powodów, mają problemy w nauce.

Makulaturę, nakrętki i butelki można też składać do kontenerów ustawionych przy kościele NMP Królowej Świata w Cygańskim Lesie i przy szkole Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej przy ul. Żywieckiej – podaje Tygodnik Katolicki „Gość Niedzielny”.

Koordynator akcji p. Maria Froncz (603 507 301).

Więcej informacji o tamtejszej szkole.

red.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda