Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Harmęże: poświęcenie kaplicy MB Częstochowskiej

Franciszkanie – Harmęże: poświęcenie kaplicy MB Częstochowskiej

Redakcja

26 sierpnia w Harmężach, w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej proboszcz franciszkańskiej parafii o. Piotr Cuber poświęcił Kaplicę MB Częstochowskiej, która od ponad 100 lat wpisuje się mocnym akcentem w krajobraz Harmęż.

Najstarsi parafianie pamiętają czasy, gdy z braku kościoła, w tej właśnie kaplicy były odprawianie Msze święte i nabożeństwa. Parafianie nie zapomnieli o swej Matce, która opiekuje się Harmężami i licznie stawili się na uroczyste poświecenie kapliczki po renowacji.

Dzięki życzliwości i staraniom pani Zofii Madeja oraz życzliwych parafian, udało się kapliczkę odremontować. Pani Zofia, na której posesji znajduje się kapliczka zawsze gotowa jest do przyjęcia tych, którzy chcieliby się w niej pomodlić.

Po uroczystym poświęceniu wierni procesyjnie przeszli do kościoła, aby uczestniczyć w Uroczystej Mszy świętej ku czci NMP Częstochowskiej. Mszę uświetniły śpiewy przygotowane przez nowo powstającą przy naszej parafii scholę. Na zakończenie Mszy świętej wierni odnowili Śluby Jasnogórskie zawierzając parafię opiece Matki Bożej.

Uroczystość NMP Częstochowskiej była wyrazem wiary mieszkańców Harmęż oraz hołdem złożonym Tej, która nas wspiera i prowadzi do swego Syna Jezusa Chrystusa.

o. Siergiej Fedorov

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda