Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Harmęże: Sprawozdania i prace w grupach

Franciszkanie – Harmęże: Sprawozdania i prace w grupach

Redakcja

franciszkanie.plTrzeci dzień Kapituły franciszkanów w Harmężach był czasem składania kolejnych sprawozdań oraz pracy w grupach.

W imieniu kustosza boliwijskiego o. Ronalda Armijo Zelady sprawozdanie z najstarszej misji krakowskiej prowincji odczytał sekretarz prowincjalny ds. misji o. Zbigniew Świerczek.

O życiu i działalności Kustodii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Słowacji mówił jej kustosz o. Tomasz Lesnak. Rano przewodniczył mszy św. konwentualnej.

Bracia kapitulni wysłuchali również sprawozdań sześciu delegatów prowincjalnych: o. Mariana Gołąba z Ugandy, o. Jacka Lisowskiego z Peru, o. Marka Dudy z Paragwaju, o. Edwarda Kawy z Ukrainy, o. Piotra Kawy z Uzbekistanu i o. Dariusza Zająca z Niemiec.

Delegaci publicznie podziękowali za blisko czterdziestoletnią pracę misyjną w Afryce – o. Marcinowi Stanisławowi Zagórskiemu, i w Ameryce Południowej  – o. Szymonowi Chapińskiemu, którzy ze względu na wiek i zdrowie powrócili do ojczyzny.

Celem tej sesji kapitulnej nie chodzi tylko o analizę relacji, lecz o sprawdzenie życia i działalności prowincji. Taka weryfikacja bowiem jest ważnym i niezbywalnym prawem-obowiązkiem kapituły prowincjalnej. Oceny bracia dokonywali w pięciu jedenastoosobowych grupach roboczych.

Bracia rozpatrywali m.in. następujące dziedziny: życie modlitwy, życie braterskie, formacja początkowa i ciągła, apostolat, kierowanie prowincją i wspólnotą, administracja i korzystanie z dóbr materialnych, zaangażowanie w misje, dzieła prowincji, animacja powołań. Ocenili też realizację Czteroletniego Planu Prowincji.

Trzeci dzień kapituły zakończył się godzinną adoracją Najświętszego Sakramentu.

jms 

Więcej (zdjęcia) na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda