Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Kalwaria Pacławska: Zimowy FSM trwa

Franciszkanie – Kalwaria Pacławska: Zimowy FSM trwa

Redakcja

Dokładnie w połowie Zimowego Franciszkańskiego Spotkania Młodych rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Może to znaczy, że w Twoim życiu wydarzy się właśnie coś nowego?

Trwa 7. Zimowe Franciszkańskie Spotknie Młodych. Na Kalwarię Pacławska przyjechało ponad 130 osób z całej Polski, m.in. z Jasła, Krakowa, Rzeszowa, Głogówka na opolszczyźnie, Jasieńca pod Warszawą, Tczewa koło Gdańska, Przemyśla i innych rejonów Podkarpacia.

Tematem jaki podejmują uczestnicy Spotkania jest Przebudzenie, o owym przebudzeniu mówi się tu całkiem sporo. Rankiem praktykuje się pobudki za pomoca trąbki i jej radosnych dźwięków. Popołudniami przez spacery po pięknej i ośnieżonej Kalwarii. Jest to swoiste, wolne wstawianie ze snu do życia!

Całkiem (nie)nudne konferencje rozbudza się aktywnymi przerywnikami na piosenki i ciekawymi filmikami. Ciemne wieczory nie są senne za sprawą nabożeństw i wartościowych filmów. A rezwlekły czas wypełniony jest przede wszystkim radosnym przeżywaniem ożywionej relacji z Panem Bogiem.

Tego, jak wieloetapowe i głębokie może być przebudzenie uczestnicy mogli doświadczyć podczas Sakramentu Spowiedzi. I to dopiero było przebudzenie!

Więcej (zdjęcia) na: www.zakonfranciszkanow.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda