Home WiadomościZ kraju Franciszkanie: Kontynentalny Kongres Formatorów

Franciszkanie: Kontynentalny Kongres Formatorów

Redakcja

W dniach 1-7 września 2019 r. w krakowskim klasztorze braci mniejszych przy ul. Reformackiej 4, pod hasłem „Towarzyszenie w życiu braterskim” odbywał się Kontynentalny Kongres Formatorów, w którym wzięło udział ponad 30 braci z dwóch Konferencji naszego Zakonu: Północno- i Południowosłowiańskiej.

W tym międzynarodowym spotkaniu uczestniczyli formatorzy z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Chorwacji oraz Słowieni. Pod obecność Generalnego Sekretarza ds. Formacji i Studiów, Cesare’go Vaiani OFM, dyskutowano nad współczesnymi problemami spotykanymi na różnych odcinkach życia zakonnego.  W kręgu zainteresowania uczestników znalazły się kwestie związane z formacją ciągłą, wzajemnym towarzyszeniem w duchowym wzroście, rolą i formacją gwardiana, a także wskazywano na różne aspekty duszpasterstwa powołań. Jak zawsze przy tego typu spotkaniach nie zabrakło czasu na wspólną modlitwę oraz braterskie spotkanie i wzajemną wymianę cennych doświadczeń.

Za: www.franciszkanie.net

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda