Home WiadomościZ kraju Franciszkanie: Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Braci Nowicjuszy

Franciszkanie: Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Braci Nowicjuszy

Redakcja

Jak co roku w Wielkim Poście bracia nowicjusze przygotowują Misterium Męki Pańskiej.Smardzewicki kościół w sobotni i niedzielny wieczór wypełnił się więc wiernymi, którzy w ten sposób chcą przygotować się do zbliżającego się Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego. Nie zabrakło tam również nas, z których większość miała okazję, przeżywając nowicjat, także wystawiać misterium.

W tym roku wspólnota nowicjacka liczy już jedynie 7 braci. Udało się im jednak przedstawić prawie wszystkie sceny od Ostatniej Wieczerzy, przez naradę Sanhedrynu, skazanie przez Piłata, drogę krzyżową i śmierć na krzyżu. W rolę Matki Bożej, która towarzysząc Jezusowi w Jego ostatniej drodze, współcierpiała z nim, wcieliła się jedna z parafianek.

Wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć to misterium serdecznie zapraszamy w najbliższy weekend (sobota i niedziela) do Smardzewic k. Tomaszowa Mazowieckiego na godzinę 19.00.

Więcej informacji możecie znaleźć także na stronie parafii: smardzewicefranciszkanie.pl

Więcej (zdjęcia) na: www.gdansk.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda