Home WiadomościZ kraju Franciszkanie – Radomsko: Biblia dla więźniów w Peru

Franciszkanie – Radomsko: Biblia dla więźniów w Peru

Redakcja

W kościele franciszkanów w Radomsku przeprowadzono zbiórkę Biblii dla polskich więźniów w Limie. Ta niecodzienna inicjatywa dzielenia się Słowem Bożym wpisuje się także w obchodzony w Polsce Tydzień Biblijny.

Akcja była odpowiedzią na apel o. Dariusza Mazurka, misjonarza pracującego w Limie, który odwiedzając miejskie więzienie zauważył, że przebywający tam Polacy potrzebują czegoś do czytania. Pobyt w tym miejscu daje wiele czasu na refleksje, dlatego dobrym pomysłem jest dostarczanie osadzonym tam Polakom Biblii i literatury religijnej.

Gwardian radomszczańskiego klasztoru o. Janusz Łazarczyk w ogłoszeniach duszpasterskich w I i II Niedzielę Wielkiego Postu zaapelował o przynoszenie Biblii dla Polaków przebywających w wiezieniu w Peru.

Można powiedzieć, że była to swoista „jałmużna wielkopostna”, gdyż całą zbiórkę zakończyliśmy w Wielkanoc. W sumie zebraliśmy 15 egzemplarzy Pisma Świętego.

Biblie przekazały wspólnoty działające przy naszym klasztorze: Franciszkański Zakon Świeckich, Rycerstwo Niepokalanej, Odnowa w Duchu Świętym, Domowy Kościół, Wspólnota Krwi Chrystusa, grupa modlitewna Alma Mater, Grupa Animacji Misyjnej, a także indywidualni członkowie wspólnot i wierni uczęszczający do franciszkańskiego kościoła.

Ponadto zebraliśmy kilkanaście modlitewników i książek religijnych. Biblie i książki zostaną wysłane i przekazane o. Dariuszowi, który koordynuje projekt.

„Byłem w więzieniu, a przyszliście do mnie” (Mt 25,36). Choć nie możemy odwiedzić naszych rodaków znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, pragniemy spełnić nakaz Pana przez przekazanie im Słowa Bożego i dar naszej modlitwy.

Danuta Danielska/red.

Za: misje.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda