Franciszkanie – Radomsko: Relikwie bł. Jana Pawła II

Uroczyście wprowadzono relikwie bł. Jana Pawła II do kościoła franciszkanów i sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Radomsku, w niedzielę 13 listopada.

Radomszczanie, którzy przez pięć lat po śmierci papieża Jana Pawła II prosili w czasie comiesięcznych czuwań papieskich o jego rychłą beatyfikację teraz mogą modlić się przed Jego relikwiami.

Franciszkanie otrzymali papieskie relikwie dzięki życzliwości arcybiskupa metropolity lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego. Uroczystej mszy świętej przewodniczył dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii lwowskiej, franciszkanin o. Sławomir Zieliński OFMConv.

W homilii o. Sławomir przypomniał, że papież bł. Jan Paweł II jest honorowym obywatelem Radomska i dlatego tym bardziej powinien być wzorem dla mieszkańców naszego miasta.

„Szacunek do drugiego człowieka, miłość, dobro, wierność i zaufanie Bogu, a więc wartości, które Jan Paweł II przekazywał wiernym przez lata swego pontyfikatu, mają się stać drogowskazami na drogach ludzkiego życia” – podkreślał o. Zieliński.

Pod koniec uroczystej Eucharystii w imieniu mieszkańców miasta głos zabrała prezydent Radomska Anna Milczanowska. Wyraziła swoją wdzięczność za dar relikwii bł. Jana Pawła II.

Podzieliła się także swoim doświadczeniem modlitwy za wstawiennictwem polskiego Papieża. O. Sławomirowi oraz wszystkim zebranym podziękował gwardian klasztoru w Radomsku o. Janusz Łazarczyk OFMConv.

Kościół franciszkanów jest pierwszą w Radomsku świątynią, w której znajdują się relikwie bł. Jana Pawła II.

Agnieszka Kozłowska / red.

Za: www.franciszkanie.pl