Home WiadomościZ kraju Franciszkanin wyróżniony odznaką ,,Za Zasługi dla Sportu”

Franciszkanin wyróżniony odznaką ,,Za Zasługi dla Sportu”

Redakcja

24 października 2018 r. w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki odbyło się wręczenie orderów i odznaczeń państwowych, nadanych przez Prezydenta RP oraz odznak ,,Za Zasługi dla Sportu”. Wśród wyróżnionych znalazł się franciszkanin o. Jacek Szczepanik, u którego doceniono ponad 17 lat pracy społecznej na rzecz sportu.

Wyróżnieni otrzymali odznaczenia i odznaki z rąk Ministra Sportu i Turystyki Witolda Bańki za wybitne osiągnięcia w kształtowaniu postaw młodego pokolenia, za pracę na rzecz sportu powszechnego i wyczynowego oraz za działalność na rzecz promocji Polski na arenie międzynarodowej.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali przedstawiciele szermierki, lekkiej atletyki, hokeja na trawie, kajakarstwa, pływania, siatkówki, sportów motorowych oraz łyżwiarstwa szybkiego. Wszystkie te osoby wspierają sport poświęcając mu swój czas i zaangażowanie, a także udzielając mu wsparcia finansowego.

Znajdujący się wśród wyróżnionych franciszkanin, o. Jacek Szczepanik, działa na rzecz piłki nożnej i piłki siatkowej, jest organizatorem wielu imprez sportowych. Przyczynił się do funkcjonowania lig parafialnych w diecezji kaliskiej, archidiecezji łódzkiej, w diecezji ełckiej. Posługując m.in. w parafii Bożego Ciała w Suwałkach zorganizował wiele turniejów w piłce nożnej halowej o zasięgu miejskim i diecezjalnym, zainicjował mistrzostwa diecezji w piłce siatkowej o Puchar Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego oraz rozgrywki piłki nożnej halowej o Puchar Ks. Biskupa Ordynariusza Jerzego Mazura. Do realizacji zadań pozyskał miasto, otrzymując Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Suwałk oraz pozyskał sponsorów. Jest aktywny jako trener: szkoleni przez niego zawodnicy uczestniczyli z sukcesami w ponad 50 turniejach, zdobywając wielokrotnie mistrzostwo i wicemistrzostwo diecezji.

Brązowa Odznaka „Za zasługi dla sportu” została przyznana o. Jackowi na wniosek złożony przez Prezydenta Miasta Suwałk, Czesława Renkiewicza.

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda