Home WiadomościZ kraju Franciszkańska „majówka”

Franciszkańska „majówka”

Redakcja

Dla niektórych już się rozpoczął „najdłuższy weekend” tego roku, dla innych – wkrótce. Tradycyjnie, 1 maja klerycy i junioryści pięciu seminariów franciszkańskich z Krakowa, Kalwarii Zebrzydowskiej i Katowic spotkają się na „integracyjnej majówce”. W tym roku w Wyższym Seminarium Duchownym przy ul. Ojcowskiej w Krakowie.

W program spotkania organizatorzy wpisali m.in. mszę św., nabożeństwo ku czci Matki Bożej, konkurs piosenki, rozgrywki sportowe (piłka nożna, siatkówka, szachy, strzelectwo, trójbój siłowy) oraz posiłek.

Piknik jest jednym ze sposobów jednoczenia środowiska franciszkańskiego trzech zakonów męskich: Zakonu Braci Mniejszych, Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych i Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów.

Inne wspólne inicjatywy to Ośrodek Studiów Franciszkańskich, Konferencja Prowincjałów Franciszkańskich, Konferencja Rektorów Seminariów Franciszkańskich, wspólne wykłady monograficzne dla braci kleryków oraz „opłatek” i „jajeczko” przełożonych prowincji i klasztorów w wigilie świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

Pierwsza „majówka” pięciu seminariów franciszkańskich z Małopolski i Śląska odbyła się w roku 2007.

jms

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda