Home WiadomościZ kraju Fundacja św. Ojca Pio: Bezdomność nie mija z wiosną

Fundacja św. Ojca Pio: Bezdomność nie mija z wiosną

Redakcja

Bezdomność nie jest „zimowym” problemem, który mija z nastaniem wiosny. Zima to jednak najlepszy czas, by zwrócić na niego uwagę. W środę, 30 stycznia br. krakowskie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, pomagające na co dzień osobom bezdomnym, zorganizowało konferencję pod nazwą „Świadoma droga do domu”. Była to pierwsza od 5 lat na terenie Krakowa, konferencja poświęcona tematyce bezdomności.

W tym dniu do siedziby Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przybyło ponad 60 przedstawicieli placówek pomocowych, wśród nich wiele sióstr i braci zakonnych. Konferencja w całości poświecona była problematyce bezdomności. Poszczególne zagadnienia dotyczące aktywizacji osób bezdomnych, roli wsparcia grupowego, towarzyszenia psychologicznego i duchowego, były poruszane przez braci kapucynów i pracowników Dzieła Pomocy, a także przez zaproszonych prelegentów.

Na uwagę zasługuje wystąpienie br. Piotra Jordana Śliwińskiego OFMCap, który poruszył temat „Towarzyszenia duchowego w pomocy osobom bezdomnym”. Za motto jego wypowiedzi można uznać słowa ks. Jana Twardowskiego, który w jednym ze swoich wierszy pisał: „Nie przyszedłem pana nawracać (…) po prostu usiądę przy panu”- te słowa są sednem tego co na co dzień dokonuje się w Dziele Pomocy. Wsparcie, które przy ul. Loretańskiej 11 otrzymują osoby bezdomne to towarzyszenie, wspólne pokonywanie trudności, nie w relacji nauczyciel uczeń, ale brat i starszy brat.

O celowości konferencji świadczą słowa uznania zaproszonych gości oraz wysunięty przez kilku uczestników postulat by tego typu spotkania – które są możliwością wymiany doświadczeń, nawiązania współpracy – były organizowane cyklicznie.

Więcej na: www.kapucyni.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda