Home WiadomościZ kraju Gdańsk: I Kongres 108-Błogosławionych Męczenników II wojny światowej

Gdańsk: I Kongres 108-Błogosławionych Męczenników II wojny światowej

Redakcja

11 i 12 grudnia 2019 r. w Gdańsku odbędzie się I Kongres 108 – Błogosławionych Męczenników II wojny światowej.

Jego celem jest informowanie i propagowanie duchowości polskich męczenników zamordowanych podczas II wojny światowej, beatyfikowanych 13 czerwca 1999 r. w Warszawie przez św. Jana Pawła II podczas Jego podróży apostolskiej do Polski, a także promocja działań na rzecz utrwalania pamięci narodowej.

„Zachęcam do uczestnictwa w I Kongresie 108. Obecnie w Archidiecezji Gdańskiej obchodzimy Jubileuszowy Rok Błogosławionych Męczenników okresu II wojny światowej. Tematyka Kongresu będzie koncentrowała się na przybliżeniu postaci i duchowości pięciu Błogosławionych Męczenników Gdańskich, a także tych duchownych, którzy oddali swoje życie za Boga i Ojczyznę do 1990 roku – podkreślił brat Zdzisław Duma, główny inicjator kongresu, pełniący funkcję Gwardiana Domu Zakonnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Gdańsku.

W trakcie dwóch dni Kongresu odbędzie się 15 debat panelowych. Będą się one odbywać w gdańskich Kościołach Chrystusa Króla i św. Jakuba Apostoła oraz w Muzeum II Wojny Światowej

Patronat honorowy nad Kongresem objął abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański.

Udział w Kongresie 108 jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, udział w Kongresie wymaga wypełnienia formularza rejestracji, jak i otrzymania potwierdzenia z zaproszeniem do udziału. Szczegółowy program Kongresu 108 oraz dodatkowe informacje – w tym formularz zgłoszenia, uczestnictwa dostępne są na stronie www.k108.pl. Przedstawicieli mediów zainteresowanych uczestnictwem w Kongresie 108 obowiązują akredytacje.

Uprzejmie prosimy o przesyłanie zgłoszeń zawierających imię, nazwisko, nazwę redakcji oraz numer legitymacji prasowej na adres: [email protected] do dnia 9 grudnia 2019 r. do godz. 18.00.

Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska/BP KEP

Za: www.episkopat.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda