Home WiadomościZ kraju Gdańsk: Rozpoczęcie Jubileuszowego Roku św. Józefa w Archidiecezji Gdańskiej dokona się u oblatów

Gdańsk: Rozpoczęcie Jubileuszowego Roku św. Józefa w Archidiecezji Gdańskiej dokona się u oblatów

Redakcja

Zgodnie z decyzją Ojca Świętego Franciszka, bieżący rok liturgiczny od dnia 8 grudnia 2020 roku obchodzony jest w Kościele jako specjalny Rok św. Józefa. Papież zadecydował o takiej formie, aby godnie uczcić 150. rocznicę ogłoszenia Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny patronem Kościoła Katolickiego. Penitencjaria Apostolska z upoważnienia Ojca Świętego wydała również dekret o odpustach zupełnych, które w tym wyjątkowym czasie można uzyskać.
Uroczysta Msza św. rozpoczynająca oficjalnie Rok Św. Józefa w Archidiecezji Gdańskiej zostanie odprawiona w sobotę 19 grudnia 2020 r. o godz. 18.00 w kościele rektoralnym pw. św. Józefa w Gdańsku (Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej) – czytamy w komunikacie Kurii Metropolitarnej w Gdańsku – Mszy św. będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. bp Wiesław Szlachetka.

Zapraszamy kapłanów i przedstawicieli wiernych związanych z parafiami pw. św. Józefa oraz z różnymi ruchami kościelnymi poświęconymi św. Józefowi (w dopuszczonej liczbie 50 osób i przy zachowaniu środków ostrożności). Pozostałych wiernych prosimy o duchową łączność w modlitwie. Liturgia transmitowana będzie przez stronę internetową misjonarzy oblatów.

Więcej informacji o obchodach Roku św. Józefa w Gdańsku podamy wkrótce. Serdecznie zapraszamy do łączenia się z uroczystym rozpoczęciem obchodów w Archidiecezji Gdańskiej.

(pg)

Za: www.oblaci.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda