Home WiadomościZ kraju Generał paulinów: Nie zgaśmy dziedzictwa ducha wiary z 1991r.

Generał paulinów: Nie zgaśmy dziedzictwa ducha wiary z 1991r.

Redakcja

– Byśmy ogromnego dziedzictwa ducha wiary, który został zapalony w naszym narodzie, w krajach Europy Wschodu i Zachodu podczas VI Światowego dnia Młodzieży, nigdy nie zagasili – mówił na rozpoczęcie głównych uroczystości ku czci Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej o. Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Paulinów. W tym roku przebiegają one w duchu dziękczynienia za spotkanie młodych świata z Janem Pawłem II na Jasnej Górze w 1991r.

Nawiązując do obchodzonej 15 sierpnia rocznicy „Cudu nad Wisłą”, „gdy nasza ziemska Ojczyzna została zachowana od niebezpieczeństwa”, przełożony generalny Zakonu Paulinów, prosił przez wstawiennictwo Królowej Pokoju, by „wszystkie ludy i narody włączyły się w modlitwę o łaskę zgody i pokoju, przebaczenia i miłosierdzia, jako dzieci jednego Boga, który udzielił nam Ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze!”

Wskazując na znaki Światowych Dni Młodzieży: krzyż, Biblię, Ikonę Jasnogórskiej Bogurodzicy, pytał, czy „dziś po latach te święte znaki mają jeszcze dla nas znaczenie? Czy odnajdują swoje miejsce w naszych domach, w ojczyźnie, w Europie?

– Upraszajmy więc, aby to, co ziemskie, małe i niezgodne z Bożym Prawem, z Dekalogiem, z Ewangelią, to, co niszczy w nas i w naszym społeczeństwie ducha wiary, uczciwości, szacunku i zgody, odpowiedzialności za czyny i słowa, nie rozbijało naszej jedności wołania Abba Ojcze! – mówił o. Arnold Chrapkowski.

Mirosława Szymusik @JasnaGóraNews

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda