Home WiadomościZ kraju Generał Paulinów: ponawiajmy oddanie Maryi naszego życia indywidualnego i społecznego wzorem Prymasa Tysiąclecia

Generał Paulinów: ponawiajmy oddanie Maryi naszego życia indywidualnego i społecznego wzorem Prymasa Tysiąclecia

Redakcja

By wzorem kard. Wyszyńskiego wciąż na nowo zawierzać Maryi codzienny trud budowania życia prawdziwie chrześcijańskiego zachęcał na rozpoczęcie głównych uroczystości ku czci Matki Bożej Częstochowskiej o. Arnold Chrapkowski, Generał Zakonu Paulinów. W tym roku święto wpisuje się w duchowe przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia.

O. Arnold Chrapkowski za św. Janem Pawłem II przypomniał, że jasnogórski Wizerunek Matki Bożej przypomina zawsze radosne i trudne dzieje Kościoła i Polski „ten Wizerunek jest symbolem mojej ojczystej ziemi”.

Zachęcał, by wzorem duchowych przewodników: św. Jana Pawła II i Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego „dziękować Bogu za obfitość Jego darów oraz miłosierdzia nad polskim Narodem na przestrzeni wieków”. Podkreślił, że duchowa droga Prymasa Tysiąclecia, a zarazem jego spuścizna są aktualnymi zadaniami dla pokoleń.

– Od 1956 r., od pamiętnych Ślubów Jasnogórskich, co roku wypowiadamy znamienne słowa: „Królowo Polski, przyrzekamy!”. To wszystko co wówczas stanowiło treść Ślubów przenosimy w nasze czasy. Na nowo Tobie, Królowo Polski, zawierzamy codzienny trud budowania życia prawdziwie chrześcijańskiego, życia rodzinnego, społecznego, państwowego opartego na fundamencie Bożych Przykazań, na poszanowaniu godności ludzkiej i życia każdego człowieka – mówił o. Chrapkowski.

Zachęcał, by zawierzyć się Maryi, aby nie poddawać się zwątpieniu i zniechęceniu „widząc jak bardzo ulegamy natarczywym próbom narzucania nowych praw, które są sprzeczne z prawem naturalnym, odrzucają porządek ustanowiony przez Boga i odrzucają chrześcijańskie wartości”.

– Zawierzymy Tobie Jasnogórska Matko niepewność jutra, jaką niesie ze sobą nękająca świat pandemia oraz napięcia polityczne i społeczne na całym świecie. Wzorem św. Jana Pawła II i – już za kilka dni – bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, tu na Jasnej Górze, wpatrzeni w Twój cudowny Wizerunek chcemy nabierać sił, aby z wiarą iść w przyszłość – mówił Generał Zakonu Paulinów.

Mirosława Szymusik @JasnaGóraNews

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda