Home WiadomościZ kraju Generał Paulinów prosi współbraci o modlitwę ekspiacyjną

Generał Paulinów prosi współbraci o modlitwę ekspiacyjną

Redakcja

Generał Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski zwrócił się ze specjalnym listem do ojców i braci paulinów we wszystkich domach zakonnych na świecie, z prośbą o podjęcie modlitwy i ofiarywynagradzającej za akty profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej.

„Czcigodni Współbracia, w ostatnim czasie jesteśmy świadkami bolesnych dla wiernych, a szczególnie dla nas, paulinów, aktów profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej – pisze przełożony generalny Zakonu Paulinów – Święty Jan Paweł II przypomniał nam podczas pierwszej pielgrzymki na Jasną Górę w 1979 r. o naszej wyjątkowej misji, jaką jest troska o Jasnogórską Ikonę, mówiąc: ‘Waszym szczególnym zaszczytem i waszym szczególnym powołaniem jest straż przy tej świętości. Jesteście stróżami tego sanktuarium, jesteście duszpasterzami w tym sanktuarium’”. 

„Jako na stróżach Cudownego Obrazu, naznaczonego bliznami na twarzy Maryi, spoczywa na nas moralny obowiązek podjęcia ekspiacji za wyrządzaną Matce Bożej ogromną zniewagę – czytamy w liście generała Zakonu, skierowanym do zakonników paulińskich – W związku z tym bardzo proszę o podjęcie modlitwy i ofiary wynagradzającej w naszych wspólnotach, a także o zachęcanie do włączania się w nią wiernych w sanktuariach i parafiach, w których posługujemy, zarówno w Polsce, jak i w wielu innych krajach Europy, w Ameryce, w Australii i w Afryce”. 

Generał Zakonu o. Arnold Chrapkowski prosi, aby „przełożeni poszczególnych klasztorów i domów zakonnych ustalili formę oraz czas trwania ekspiacji w ramach wspólnoty zakonnej, jak i z wiernymi”. Przypomina, że na Jasnej Górze modlitwy ekspiacyjne rozpoczęły się 8 maja i potrwają przez 9 dni. 

oprac. o. Stanisław Tomoń 

Za: www.jasnagora.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda