Home WiadomościZ kraju Głogówek. Młodzi dla Jezusa!

Głogówek. Młodzi dla Jezusa!

Redakcja

W Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej u franciszkanów w Głogówku, 3 czerwca 2017 r. odbyło się ostatnie przed wakacjami czuwanie z cyklu: „Młodzi dla Jezusa!”.

 Gościem spotkania był ks. bp Bronisław Dembowski, który w latach 1984-2014 pełnił funkcję Krajowego Duszpasterza Odnowy w Duchu Świętym. Ksiądz Biskup, pomimo swojego pięknego wieku (90 lat), modlił się wraz z młodymi do późnych godzin nocnych i prosił o wylanie Ducha Świętego.

Adorację Najświętszego Sakramentu zakończyliśmy wspólną dziękczynną Eucharystią, której przewodniczył ks. bp Bronisław. W słowie kierowanym do nas Ksiądz Biskup mówił o Jedności, którą w Kościele tworzy Duch Święty i do której powołuje każdego z nas. Do jedności w Duchu Świętym z każdym człowiekiem, którego spotykamy na swojej drodze, a którym jest darem danym nam od Pana Boga.

Ksiądz Biskup poprowadził też w niedzielę wieczorem nabożeństwo ku czci Matki Bożej Loretańskiej z procesją dokoła rynku naszego miasta.

Kolejny rok czuwań za nami. W tym czasie byli i modlili się z nami: Marcin Zieliński, Jakub Nowak (Anatom), Małgorzata i Tomasz Terlikowscy, Krystyna Sobczyk, Katarzyna Szwed i Agata Wartak, Jan Budziaszek. Składamy dziękczynienie Panu Bogu za kolejny rok gromadzenia nas w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Głogówku.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie tych czuwań: naszym kochanym Mamom za przepyszne kanapki, wszystkim posługującym graniem i śpiewaniem, osobom, które dbały o to, aby nie zabrakło kawy i herbaty, i wszystkim innym, którzy swoją modlitwą i cierpieniem wspierają nas. Dziękujemy Bogu za dar tych wspólnych spotkań i modlitwy uwielbienia.

Niech owoce wspólnej modlitwy kwitną w naszych sercach i duszach, abyśmy mogli iść i świadczyć o tym, ile Jezus dla nas dokonał w tym czasie.

Do zobaczenia po wakacjach!

Franciszkanie z Głogówka

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda