Home WiadomościZ kraju Góra Kalwaria: XIII Mariańskie Spotkanie Młodych, czyli marianki 2013

Góra Kalwaria: XIII Mariańskie Spotkanie Młodych, czyli marianki 2013

Redakcja

Nie siłą, nie mocą naszą, lecz z Mocy Ducha Świętego… i nie inaczej. W dniach 17-19 maja odbyło się XIII Mariańskie Spotkanie Młodych, czyli Marianki 2013. Spotkanie to gromadzi młodych z parafii prowadzonych przez marianów w Polsce i za granicą. Odbywa się ono w miejscu szczególnym, bo przy grobie Ojca Założyciela, bł. Stanisława Papczyńskiego, którego liturgiczne wspomnienie obchodzimy 18 maja.

Marianki rozpoczęły się zapoznaniem i prezentacją każdej z grup, które przyjechały. Następnie udaliśmy się na koncert Trzeciej Godziny Dnia (TGD), który wspólną modlitwą wprowadził nas w klimat rozpoczynającego się wydarzenia.

Temat tegorocznego spotkania brzmiał „Kogo słuchasz?”. Słowa te były osią katechez, do głoszenia których został zaproszony ks. Rafał Zalewski MIC. Zastanawialiśmy się nad tym, skąd pochodzą słowa w naszym życiu. Kto je wypowiada, a także czyje słowa „dopuszczamy do głosu”.  Jak również czy przyjmujemy i zgadzamy się z krzywym zwierciadłem, który możemy odnaleźć w mediach i swoim otoczeniu. A przede wszystkim, czy staramy się wyruszać drogą pod prąd dopuszczając do głosu Boga i ludzi, którzy Go ukazują.

Pod prąd można było wyruszyć od razu. Niezmiennie był czas przeznaczony na sakrament pokuty i pojednania. Po nim zaś rozpoczęła się Eucharystia odprawiona przez prowincjała Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce, ks. Pawła Naumowicza MIC.

Następnym, a zarazem ostatnim punktem sobotniego dnia, było czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego. Prowadzone przez ks. Andrzeja Jerominka MIC oraz Jakuba Biernackiego MIC, a także dk. Vadzima Mizera MIC. Czuwanie to, poza gorącym wołaniem serc o Ducha Świętego, było jednocześnie ogromnym uwielbieniem, w czasie którego mogliśmy wyznać Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela.

Niedziela była czasem podsumowania, jak również rady, jak „nie zatkać” swoich uszu po powrocie do domu w nasze codzienne zmagania. Dlatego też każdy z uczestników otrzymał opaskę na rękę z pytaniem „Kogo słuchasz?”, jak i odpowiedzią na nie, której winniśmy szukać w Piśmie Świętym: Księga Powtórzonego Prawa 6,4-9.

Zakończeniem spotkania było dla nas wspólne uczestniczenie we Mszy świętej odprawionej pod przewodnictwem abp. Jana Pawła Lengi MIC, prawdopodobnie najradośniejszego biskupa, jakiego większość z nas miała okazję słuchać.

Jak co roku Marianki zostały przygotowane przez Mariańską Wspólnotę Młodych wraz ze swoim duszpasterzem ks. Zbyszkiem Borkowskim MIC, prowincjalnym duszpasterzem młodzieży i powołań. Dlatego też, jeśli już wiesz, że z sakramentu spowiedzi jak i z prysznica warto korzystać częściej niż raz na 60 lat, a nawet raz na rok, to zdecydowanie za mało… z radością w sercu zapraszamy Cię na wakacyjne rekolekcje, również te w drodze oraz kolejne spotkania organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań oraz Mariańską Wspólnotę Młodych.

A jeśli chcesz wiedzieć więcej o spotkaniu na Mariankach, odwiedź oficjalną stronę wydarzenia na której znajdziesz m.in. świadectwa osób, które uczestniczyły w spotkaniu, a także bogatą galerię zdjęć.

www.marianki.marianie.pl

Kasia (MWM)

Zobacz galerię zdjęć dla tego wydarzenia

Za: www.marianie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda