Gość z Rzymu na Festiwalu Życia

Organizatorzy Festiwalu Życia opisują na swojej stronie plan kolejnych dni imprezy. Niedawno opisali szczegółowo czwarty dzień, w którym uczestnicy skupią się na Eucharystii.

Fragment księgi Jozuego, który nada dynamikę festiwalowemu czwartkowi, opowiada o pierwszych wydarzeniach po przejściu narodu wybranego przez Jordan. Izraelici spożyli pierwszą paschę w Ziemi Obiecanej. Ustała wtedy manna, którą żywili się podczas wędrówki przez pustynię, a którą Pan Bóg zsyłał dla Izraelitów przez 40 lat.

Ten fragment księgi Jozuego kieruje rozważania w stronę Eucharystii. Cały festiwalowy czwartek będzie specjalnym dniem eucharystycznym. Poszczególne punkty programu nawiązują do poszczególnych części Mszy świętej. Również sama Msza na bieżąco będzie komentowana przez kapłana, który wyjaśni symbolikę poszczególnych części liturgii. Pozwoli to uczestnikom przypomnieć sobie lub poznać znaczenie Eucharystii i nauczy lepiej ją przeżywać.

Konferencję przed południem wygłosi Superior Generalny Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, ojciec Louis Lougen OMI. Ojciec generał z pochodzenia jest Amerykaninem, obecnie mieszka i posługuje w Rzymie, skąd prowadzi całe zgromadzenie liczące ponad 3 700 zakonników na całym świecie. Konferencja będzie na bieżąco tłumaczona z języka angielskiego na polski.

Wydarzeniem popołudniowym będzie liturgia obmywania nóg. Samo obmywanie nóg znamy w Polsce z liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek.

Wieczorem wszyscy uczestnicy wezmą udział w koncercie uwielbienia, który poprowadzi zespół NaNowo z Warszawy.

Tymczasem rejestracja trwa. Kolejne osoby i grupy zapisują się przez formularz na stronie www.rejestracja.festiwalzycia.pl. Zapisy grupowe potrwają do 10.06, a indywidualne aż do dnia rozpoczęcia imprezy. W przypadku zapisów indywidualnych, im wcześniej uczestnicy się zarejestrują, tym mniejszy koszt udziału poniosą.

ms