Home WiadomościZ kraju Gra miejska ze św. Stanisławem Kostką na ŚDM

Gra miejska ze św. Stanisławem Kostką na ŚDM

Redakcja

deon.plGra miejska pod nazwą “Podróże z Kostką”, inspirowana życiem żyjącego w XVI wieku św. Stanisława Kostki z Rostkowa koło Przasnysza, zostanie rozegrana w Przasnyszu w diecezji płockiej podczas Światowych Dni Młodzieży. Ułatwi to młodzieży, która przyjedzie do tej diecezji, poznanie miasta, regionu oraz polskiej kultury.

Gra miejska ze św. Stanisławem Kostką w roli głównej jest projektem autorskim młodzieży. Jej scenariusz tworzą wolontariusze ŚDM, działający w trzech Parafialnych Centrach ŚDM w mieście, przy wsparciu grupy wolontariuszy z Krzynowłogi Wielkiej. Młodzież współpracuje też z Miejską Biblioteką Publiczną i Fundacją SCALAM.

Scenariusz będzie oparty o pierwszą komiksową hagiografię “K.O.S.T.K.A”, autorstwa ks. Przemysława Wysogląda TJ. Komiks “odczarowuje” postać św. Stanisława Kostki, ukazuje go jako realną postać, żyjącą współcześnie, odważną i zbuntowaną.

Podzieleni na grupy uczestnicy gry będą odwiedzać rozmieszczone w różnych punktach miasta najważniejsze miejsca, związane z życiem Świętego. W każdym z nich będą mieli do wykonanie konkretne zadanie, wykazując się sprawnością fizyczną i intelektualną. Ich przewodnikiem będzie oczywiście św. Stanisław Kostka.

Jednym z zadań będzie na przykład zrobienie selfie z ważną osobą lub przyrządzenie ulubionego dania Świętego. Zwycięży drużyna, która zdobędzie największą liczbę punktów, a jednocześnie najszybciej pokona wyznaczoną trasę.

Grę zaplanowano na 21 lipca: “Zagraniczni goście będą mogli w kreatywny i atrakcyjny sposób poznać miasto Przasnysz, region oraz polską kulturę.

Będą się też mogli podzielić swoim dorobkiem kulturowym” – przekonują autorzy projektu.
Gra miejska ze św. Stanisławem Kostką na realizację otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

PAP/jm

Za: www.deon.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda