Home WiadomościZ kraju Harmęże: Błogosławieni męczennicy

Harmęże: Błogosławieni męczennicy

Redakcja

franciszkanie.plFranciszkańska parafia w Harmężach zyskała dwóch nowych patronów: bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. W niedzielny poranek 24 kwietnia, podczas mszy świętej o godzinie 8.00, której przewodniczył prowincjał krakowskiej prowincji franciszkanów o. Marian Gołąb, zostały wprowadzone relikwie błogosławionych z Pariacoto.

W homilii Ojciec Prowincjał podkreślał, iż prawdziwych chrześcijan poznaje się po miłości, która swój początek ma w Chrystusie. Taką miłością odznaczali się błogosławieni Zbigniew i Michał oraz św. Maksymilian Kolbe, który w pobliskim Auschwitz, dobrowolnie oddał swoje życie za ojca rodziny. To wyjątkowy dzień – mówił prowincjał – bowiem w jednym miejscu spotyka się trzech męczenników, którzy dzisiaj mają nam wiele do powiedzenia.

Po homilii przedstawiciele rodzin bł. Zbigniewa i bł. Michała w procesji przynieśli do ołtarza relikwie swoich bliskich, które umieszczone zostały przed ołtarzem na specjalnym miejscu. Po Eucharystii wszyscy wierni mogli uczcić Męczenników poprzez ucałowanie ich doczesnych szczątek. Przy wyjściu z kościoła chętni otrzymywali obrazek z relikwiami II stopnia błogosławionych z Pariacoto.

Na Eucharystii były także obecne rodziny misjonarzy, które przyjechały do Centrum św. Maksymiliana w Harmężach, aby zacieśnić więzy i opowiedzieć o swoich synach pracujących na odległych kontynentach.

ab

Więcej (video) na: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda