Home WiadomościZ kraju Harmęże: Spotkanie Liderów MI

Harmęże: Spotkanie Liderów MI

Redakcja

franciszkanie-plCoroczne spotkanie Liderów Rycerstwa Niepokalanej odbyło się w dniach 4 – 6 listopada 2016 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k/Oświęcimia.

Rycerki  i rycerze ze wspólnot MI z Polski południowej, centralnej i z Czech spotkali się w tym kończącym się Roku Miłosierdzia Bożego, aby dopełnić słowa „IDŹCIE I GŁOŚCIE ŚWIATU BOŻE MIŁOSIERDZIE’’. 

Z tą myślą przewodnią konferencje głosili: dr Monika Waluś, UKSW Warszawa – Jak być świadkiem i nauczycielem Bożego Miłosierdzia; oraz ks. Tomasz Jegierski z Kanady – Miłosierdzie potrzebne od zaraz dla Kościoła, który odradza się w walczących krajach islamskich.

Przesłanie obrazu „Jezu ufam Tobie’’ w sposób niezwykły przedstawił dyrektor Radia „Anioł Beskidów”, ks. Jacek Pędziwiatr. Niezmierzone Miłosierdzie Boże w Sakramencie Pojednania to tytuł kolejnego wystąpienia, które wygłosił redemptorysta, dr Kazimierz Fryzeł CSsR z Krakowa.

Dla nas uczestników tego spotkania dodatkową inspiracją była praca w grupach, do której motywowała pani mgr Urszula Fajczyk, ucząc jak Miłosierdzie Boże ofiarować sobie nawzajem. Każdy dzień uświęcała Msza Święta, którą celebrował o. Piotr Cuber oraz Diecezjalny Asystent Rycerstwa Niepokalanej o. Tadeusz Pobiedziński, franciszkanin z Rychwałdu.

Spotkanie liderów  Rycerstwa Niepokalanej było dla wszystkich czasem pięknej formacji w duchu maryjno-kolbiańskim.

J. Mickiewicz

Za: www.franciszkanie.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda