Home Wiadomości Harmęże. XVII Dni Kolbiańskie

Harmęże. XVII Dni Kolbiańskie

Redakcja

„Napełnieni Duchem Świętym” to motto XVII Dni Kolbiańskich w Harmężach i wielka duchowa uczta.

Patronat Katedry Kolbiańskiej Wydziału Teologicznego św. Bonawentury – Seraphicum w Rzymie i ks. bpa Romana Pindla Ordynariusza Diecezji Bielsko-Żywieckiej nadał temu wydarzeniu w dniach od 20 do 22 kwietnia 2018 r. bardzo uroczysty charakter.

Wysoki poziom głoszonych konferencji przez o. prof. dra hab. Grzegorza M. Bartosika OFMConv z Niepokalanowa, o. dra Piotra Gryźca OFMConv, ks. dr hab. Wacława Siwaka pięknie ubogaciły naszą wiedzę o Duchu Świętym w doświadczeniu i nauczaniu św. Maksymiliana, Duchu Świętym w życiu chrześcijanina i w wyjątkowy sposób przedstawiono nam Maryję jako Oblubienicę Ducha Świętego.

W sobotni wieczór jednoczyliśmy się w modlitwie na uroczystej Mszy Świętej, której przewodniczył J. E. ks. bp. Roman Pindel. Życiowego świadectwa Jana Budziaszka z Krakowa słuchaliśmy z zapartym tchem. Poranne jutrznie i popołudniowe nieszpory pozostawiły niezapomniane wspomnienia wspólnej modlitwy.

Niedzielna konferencja głoszona przez o. lic. Piotra Bielenina OFMConv o miłości św. Maksymiliana do Ojczyzny była bardzo ciekawym doświadczeniem. Uroczysta Msza Święta w niedzielę pod przewodnictwem o. Mariusza Kozioła Wikariusza Krakowskiej Prowincji Franciszkanów z Krakowa zakończyła to wyjątkowe spotkanie kolbiańskie. Piękne świadectwo żywej wiary prezentowali klerycy i rycerska młodzież Maryi Niepokalanej z Krakowa.

Janina Mickiewicz

fot. Jerzy Mickiewicz

Za: franciszkanie.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda