Home WiadomościZ kraju HOMILIE PORANNE PAPIEŻA FRANCISZKA w kaplicy Domu Świętej Marty

HOMILIE PORANNE PAPIEŻA FRANCISZKA w kaplicy Domu Świętej Marty

Redakcja

Wydawnictwo Michalineum oddaje w ręce P.T. Czytelnika pierwszy tom homilii Ojca Świętego Franciszka pt. „Homilie Poranne Papieża Franciszka w kaplicy Domu św. Marty”. W tomie pierwszym znajdziemy homilie z okresu od 23 marca do 6 lipca 2013 roku.

We wstępie do pierwszego tomu papieskich homilii u św. Marty Inos Biffi pisze m.in.: „Godna uwagi jest niewątpliwie soczysta treść tych „rodzinnych rozmów” Papieża Franciszka, ale natychmiast uwydatnia się i robi wrażenie oryginalność ich stylu, ich łatwy i żywy język, bogaty w metafory, plastyczne obrazy, język zdolny do zaangażowania tych, którzy słuchają, do włączenia ich w rozmowę, odnosząc się do konkretnych i zwyczajnych losów ich życia, które przynaglają Papieża, by je zilustrować, w ich rozmaitych aspektach, w świetle Ewangelii. A więc jest to język, który nie zatrzymuje się na pogłębieniach teoretycznych czy spekulatywnych prawd wiary, które niewątpliwie są jego źródłem, ale ukazuje je w wersji praktycznej. Moglibyśmy mówić o dogmacie stosowanym, o tajemnicy chrześcijańskiej w jej codziennym głoszeniu…”

Dotychczas ukazało się już kilka tomów porannych homilii Franciszka wydanych po włosku przez L’Osservatore Romano w Wydawnictwie Libreria Editrice Vaticana. Wydawnictwo Michalineum przygotowuje kolejne tomy homilii, abyśmy wszyscy mogli czytać po polsku obszerne ich fragmenty, rozważać je i kosztować pełną ich treść.

Ks. Sylwester Łącki CSMA


Publikację: „HOMILIE PORANNE
(format: 20,5 cm x 14 cm; oprawa miękka, kartonowa, klejona, foliowana, stron 336)
można zamówić pod następującym adresem:
Wydawnictwo Michalineum
Al. J. Piłsudskiego 248/252 Marki
tel.: (22) 781 14 20; faks: (22) 771 36 15
e-mail: [email protected]
www.michalineum.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda