Home WiadomościZ kraju Homo Dei: Uzdrawiajcie i głoście Ewangelię – Bernhard Häring CSsR

Homo Dei: Uzdrawiajcie i głoście Ewangelię – Bernhard Häring CSsR

Redakcja

Wydawnictwo Homo Dei prezentuje polskie wydanie książki o. prof. Bernharda Häringa CSsR „Uzdrawiajcie i głoście Ewangelię”. Zapraszamy na stronę Homo Dei.

Bernhard Häring CSsR, światowej sławy teolog moralista drugiej połowy XX wieku, snuje niezwykle aktualną refleksję nad integralnie rozumianym zdrowiem człowieka: cielesnym, psychicznym i duchowym. Współczesne leczenie, skupiając się na chorym ciele pacjenta, nierzadko pomija jego sferę duchową, w której człowiek spotyka Boga, Dawcę i Pana życia oraz zdrowia.

Ta sytuacja stanowi pilne wyzwanie dla uczniów Chrystusa. Powołani są oni do niesienia Dobrej Nowiny Boskiego Lekarza także poprzez diakonię zdrowia, czyli szeroko rozumianą posługę na rzecz zdrowia, w tym promocję i prewencję, oraz chrystoterapię, która ukazuje sens i cel ludzkiego życia i choroby. Osoby posługujące chorym same są również „zranionymi uzdrowicielami”. Dźwigając różnego rodzaju zranienia na skutek chorób i grzechów, czerpią siłę do swej misji od Zranionego Uzdrowiciela, Jezusa Chrystusa, w którego ranach jest nasze zdrowie.

WIĘCEJ: O. prof. Bernard Häring CSsR – teolog moralista

WIĘCEJ: Franciszek: o. Bernard Häring szukał nowych dróg dla rozkwitu teologii moralnej

Za: www.redemptor.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda