Home WiadomościZ kraju I Kurs formatorek dla sióstr z Chin

I Kurs formatorek dla sióstr z Chin

Redakcja

W dniach od 30.08. do 30.09. 2019 roku w Starej Wsi, w Domu Formacji Stałej  „Manresa” trwa kurs formacyjny dla sióstr zakonnych z Chin. Uczestniczy w nim 49 sióstr z 37 zgromadzeń. Jest to odpowiedź na prośbę przełożonych o pomoc w przygotowaniu sióstr do formacji.

Kurs jest organizowany przez Stowarzyszenie „Sinicum”,  przy współpracy jezuickiej Szkoły Formatorów i pod patronatem Akademii Ignatianum w Krakowie.

Kurs jest zapalnowany jako dwustopniowy. Składają się na niego wykłady oraz warsztaty, podczas których jest podejmowana problematyka teologii życia konsekrowanego i antropologii powołania.

 “Spiritus movens” tej inicjatywy jest siostra Aleksandra Huf ze Zgromadzenia Służebnic Duch Świętego, która we współpracy z ojcami werbistami Jackiem Gniadkiem i Zbigniewem Wesołowskim od kilku już lat towarzyszą i pomagają siostrom z Chin w formacji zakonnej oraz organizują ich pobyt w Polsce.

Tegoroczny kurs rozpoczęły siostry od dnia skupienia, który poprowadził ksiądz Krzysztof Wons SDS, według dynamiki lectio divina.

manresa.jezuici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda