I Piesza Pielgrzymka Pokutna Osób Konsekrowanych

Radio ZamośćPo raz pierwszy w Polsce od 6 do 11 lipca odbyła się Piesza Pielgrzymka Pokutna Osób Życia Konsekrowanego z Zamościa do Kalwarii Pacławskiej. Wzięło w niej udział dziewiętnaście sióstr i dwóch księży. Jak podkreślił ks. Ryszard Mazurkiewicz, wikariusz biskupi ds. zakonnych w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, była to dla nich lekcja by dawać świadectwo wiary wśród rodzin, u których nocują.

Jedną z pątniczek była s. Halina Lebica FMM, Franciszkanka Misjonarka Maryi z Zamościa. W rozmowie z Katolickim Radiem Zamość wyjaśniła dlaczego zdecydowała się na trud pielgrzymowania z innymi osobami konsekrowanymi.

Kierownictwem duchowym podczas pielgrzymki pokutnej zajął się ks. Franciszek Grzywa CPPS, Misjonarz Krwi Chrystusa z Łabuniek Pierwszych. Wytłumaczył z jakiego źródła zaczerpnął by głosić nauki pątnikom.

Zainteresowanych życiem osób konsekrowanych zapraszamy w każdy wtorek o godz. 17.00. O tej porze emitujemy audycje, w których przybliżamy w Roku Życia Konsekrowanego dar i tajemnicę tego życia.

Za: Radio Zamość