Home WiadomościZ kraju I znowu zagrały serca…

I znowu zagrały serca…

Redakcja

W niedzielę 30 kwietnia w Teatrze „Baj Pomorski” odbył się trzeci już koncert charytatywny p.n. „Zagrajmy Oratorium serc”. Otworzyli go Dyrektor Oratorium ks. Krzysztof Winiarski i Dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Toruniu, p. Ewa Skonieczka.

Ks. Krzysztof na początku zacytował słowa najpopularniejszej piosenki Anny German: Człowieczy los nie jest bajką ani snem. Człowieczy los jest zwyczajnym, szarym dniem. Człowieczy los niesie z sobą żal i łzy. Pomimo to można los zmienić w dobry lub zły. Te piękne słowa oddają idee organizowania tego koncertu. Chcemy przez naszą działalność zmieniać los dzieci na Bydgoskim Przedmieściu na dobry – spuentował na wstępie ks. Dyrektor.

Oprócz nich obecni byli: Wiceprezydent Miasta Torunia p. Ludwik Szuba, Doradca Prezydenta Torunia ds. polityki społecznej p. Lidia Chamarczuk-Mazurek, p. Przemysław Przybylski – Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego; Wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia p. Łukasz Walkusz. Parafię i stan duchowny obok ks. Krzysztofa reprezentowali Proboszcz Parafii św. Michała Archanioła i bł. ks. Bronisława Markiewicza ks. Robert Giza oraz wykładowca z WSD w Toruniu, ks. prof. Jerzy Bagrowicz. Była też Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie p. Kazimiera Janiszewska, byli prezesi, dyrektorzy i przedstawiciele firm współpracujących z naszym Oratorium, przedstawiciele mediów toruńskich oraz wszyscy Przyjaciele placówki na Rybakach. To właśnie oni oprócz przeżyć artystycznych wzięli udział w licytacji. To wydarzenie artystyczne poprowadziła Renata Puzdrowska z MDK-u.

Tym razem przedmiotem licytacji były koszulki z autografami aktorów grających w serialu „Lekarze” kręconym w naszym mieście.  Na T-shirtach podpisali się m. in. Magdalena Różyczka, Piotr Polk i Katarzyna Bujakiewicz. Oprócz koszulki nagrodę stanowiły też torty – wyrób najsłynniejszych cukierni z Torunia i Bydgoszczy. Licytacje prowadzili toruńscy lekarze, którzy wraz z panią Renatą Puzdrowską namawiali uczestników do wydania jak najwyższej kwoty na koszulkę i słodkie arcydzieło.

Między poszczególnymi licytacjami piosenki Anny German śpiewała prześlicznie toruńska śpiewaczka p. Agata Maciołek, wzruszając do łez słuchaczy, którzy w komplecie wypełnili salę teatru. Tańczyła też Korporacja Taneczna Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu „Baby Jagi” w różnych przedziałach wiekowych. Każdy odbiera taniec po swojemu, ale najwięcej oklasków zebrała najmłodsza grupa dzieci, szczególnie chłopczyk w roli Wilka – najmłodszy z czterech męskich przedstawicieli tancerzy.

To była już trzecia edycja tego koncertu charytatywnego na rzecz toruńskiego Oratorium. Nasza placówka od lat edukuje, wychowuje, karmi, a nawet ubiera dziesiątki dzieci z trudnych rodzin i środowisk. Podopieczni Oratorium w murach naszej placówki znajdują spokój, wyrozumiałość i opiekę. Właśnie do nich pasuje piosenka Anny German „Człowieczy los”, który nas tak zachwyca i dodaje otuchy. Nic dziwnego, ze jej fragment ks. Krzysztof przytoczył na początku niedzielnego koncertu. Te zwykłe dni, w których nie można się poddać. Dzieci mogą w Oratorium rozwijać swoje zainteresowania, uczyć się, a w czasie wakacji wyjeżdżać na kolonie, zwiedzać i pokochać Polskę.

Na zakończenie występów ks. Dyrektor Krzysztof Winiarski w imieniu nauczycieli, wychowawców i pracowników złożył serdeczne podziękowanie wszystkim widzom, którzy swoją obecnością i udziałem w licytacji umożliwili naszym dzieciom wyjazdy na kolonie i dalszy rozwój placówki, którzy okazali swoje dobre serce i szczodre, pomocne dłonie.

To był wspaniały koncert, wierzymy, że za rok będzie jeszcze piękniejszy.

Więcej na www.oratorium.torun.pl.

Zobacz relację w TVK TORUŃ.

Za: www.michalici.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda