Home Wiadomości “Idź i kochaj!” – odbyła się Lednica Dziecka

“Idź i kochaj!” – odbyła się Lednica Dziecka

Redakcja

Tydzień po Lednicy Młodych, w sobotę 10 czerwca, pod Bramą Rybą na Polach Lednickich odbyła się Lednica Dziecka. Spotkaniu towarzyszyło to samo wezwanie, które prowadziło młodzież: “Idź i kochaj!”.

Mimo niezbyt sprzyjającej aury na Pola Lednickie – według szacunków organizatorów -przyjechało około 2 tysiące osób. Najmłodszym towarzyszyli rodzice i dziadkowie, a także księża i siostry zakonne. Jak co roku specjalne zaproszenie dostały dzieci pierwszokomunijne, które pod Rybą pojawiły się w albach. Nie brakowało także odniesień do przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich i niedawnej kanonizacji dwojga Pastuszków – Hiacynty i Franciszka. Dzieci poniosły m.in. różaniec z orzechów do figury Matki Bożej Fatimskiej.

Spotkanie trwało trzy godziny – od południa do Godziny Miłosierdzia. Jak to na Lednicy, dzieci śpiewały i tańczyły prowadzone przez animatorów. Obejrzały też inscenizację nawiedzeniu świętej Elżbiety, w której wystąpił Anioł Gabriel na szczudłach. W ten sposób mogły zobaczyć, jak Maryja dała przykład hasła “Idź i kochaj”. Lednicę Dzieci odwiedził też sam św. Jan Paweł II.

Na zakończenie spotkania najmłodsi otrzymali 1200 metrów sznurka, z którego wspólnie zbudowały różaniec. Został on rozwinięty wokół Bramy Ryby, przez którą wraz z rodzicami i opiekunami przeszli na znak wyboru Chrystusa.

Pod Bramą Rybą odbędzie się jeszcze Lednica Motocyklisty i we wrześniu Lednica Seniora.

Za: www.deon.pl.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda