Home WiadomościZ kraju II Młodzieżowe Dni z Opatrznością w Grodzisku Mazowieckim

II Młodzieżowe Dni z Opatrznością w Grodzisku Mazowieckim

Redakcja

W dniach od 1 do 3 maja br. Siostry Opatrzności Bożej zorganizowały w Grodzisku Maz. II Dni z Opatrznością. Przybyła na nie młodzież z miejsc i Parafii, w których Siostry pracują, by majowy weekend spędzić w klimacie modlitwy, radości i uwielbienia Pana. 3 – dniowe tegoroczne spotkania przebiegały pod hasłem METAMORPHOSIS.

Przewodnikiem duchowym tych dni był Ks. Łukasz Stachura MS, nad całością zaś czuwała S. Alberta Cieszyńska.

Gościem specjalnym pierwszego dnia była S. Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej, która mówiła o moralnych zagrożeniach młodzieży i pułapkach na nią zastawianych.

Gościem drugiego dnia był Piotr Stępniak z grupą przyjaciół i Darek Malejonek, którzy słowem i muzyką mówili i dzielili się doświadczeniem spotkania Chrystusa.

Młodzież podczas tych dni miała też możliwość uczestniczenia w wielu warsztatach: muzycznym, breakdance, filmowym, plastycznym, gitarowym, teatralnym, graffiti i fitness duchowy. Te ostatnie prowadziły Siostry: S. Loretta Dmytryszyn i S. Leonarda Klim.

Wspólne spotkania, modlitwa, dzielenie się radością i wspólne uwielbienie Pana umocniły ducha i wlały w serca młodych nową nadzieję. Młodzież wyjeżdżając do domów otrzymała znaczki z symbolem Bożej Opatrzności, które będą przypomnieniem przeżytych dni.

Siostry Opatrzności Bożej

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda