Home WiadomościZ kraju III sesja Konsulty KWPZM

III sesja Konsulty KWPZM

Redakcja

W Kolegium Jezuitów na Rakowieckiej w Warszawie odbyło się we środę 16 kwietnia trzecie spotkanie Konsulty KWPZM w nowej kadencji. Głównym tematem spotkania było przygotowanie 132 Zebrania plenarnego Konferencji przełożonych zakonów mę- skich, które odbędzie się w Warszawie i będzie poświęcone misji zakonów w Polsce.

Wysłuchano relacji O. Adama Żaka SJ z pracy specjalnej komisji powołanej do przygotowania dokumentów pomagających przełożonym zakonnym w reagowaniu na przypadki nadużyć seksualnych oraz sytuacje kryzysowe. Propozycje komisji zostaną przedstawione do dyskusji na zebraniu plenarnym. Konsulta zdecydowała także, iż przedstawi podczas tego zebrania poprawki do Statutu KWPZM.

W odpowiedzi na dycyzję Ojca Świętego Franciszka o ogłoszeniu Roku Życia Konsekrowanego w 2015 r. omówiono inicjatywy, jakie można będzie podjąć w związku z tym wielkim wydarzeniem. Zaproponowano między innymi zorganizowanie Kongresu Młodych Osób Konsekrowanych, pielgrzymki dziekczynnej na Jasną Górę oraz sympozjum dla przełożonych czterech Konferencji życia konsekrowanego. W przerwie spotkania członkowie Konsulty modlili się wspólnie przy relikwiach Św. Andrzeja Bobolli.

Red.

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda