Home WiadomościZ kraju Ilustrowana historia Matki Czackiej dla najmłodszych

Ilustrowana historia Matki Czackiej dla najmłodszych

Redakcja

W październiku ubiegłego roku papież Franciszek uznał cud za wstawiennictwem Matki Elżbiety Róży Czackiej. Decyzja ta otworzyła drogę do jej beatyfikacji. Dzięki dwóm książkom przygotowanym przez Szymona Sławińskiego i Weronikę Żurowską również najmłodsi mogą poznać życie i świadectwo wiary założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi i przez to przygotować się do nadchodzącej beatyfikacji.

Autorem obu pozycji jest Szymon Sławiński – dziennikarz radiowy i telewizyjny, autor książek dla dzieci „Mały Powstaniec” oraz „Solidarność, krótka historia dla dzieci”, wcześniej dyrektor generalny Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. O liczne ilustracje obu książek zadbała Weronika Żurowska – absolwentka Wydziału Komiksu w ESA Saint Luc w Brukseli i posiadaczka dyplomu Pracowni Ilustracji warszawskiej ASP.

Pierwsza z adresowanych do najmłodszych pozycji to „Róża. Opowieść sceniczna dla dzieci o Matce Elżbiecie Róży Czackiej z odwołaniem do jej własnych słów”. Książka przedstawia historię założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi. Ukazuje jej przemianę z młodej arystokratki w kobietę, która po utracie wzroku postanawia służyć Bogu pomagając innym w zmaganiach ze ślepotą – zarówno fizyczną jak i duchową. Niewątpliwym walorem książki są zawarte w niej autentyczne słowa kandydatki na ołtarze.

Druga z omawianych pozycji – „Alfabet Róży” – jest rodzajem elementarza, dzięki któremu najmłodsi mogą poznać szczegóły życia osób niewidomych, funkcjonowanie domu w Laskach oraz samą Matkę Różę Czacką. W prosty i przystępny dla najmłodszych sposób w książce wprowadzone zostały również pojęcia dotyczące duchowości, jak np. „osoba błogosławiona”, czy „zadośćuczynienie”.

hsz / Warszawa
KAI

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda