Home WiadomościZ kraju Inauguracja peregrynacji MB Częstochowskiej w archidiecezji przemyskiej

Inauguracja peregrynacji MB Częstochowskiej w archidiecezji przemyskiej

Redakcja

Błogosławiony Ks. Bronisław Markiewicz, Założyciel Zgromadzenia św. Michała Archanioła, na początku swojej działalności na “Górce” w Miejscu Piastowym postanowił, aby wśród jego wychowanków Osoba Najświętszej Maryi Panny miała szczególne miejsce. Sprowadza figurę Matki i Królowej, która w tym wizerunku stała się bardzo bliska nie tylko wychowankom ale wszystkim wiernym, przybywającym do świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski.

Tak więc to miejsce, gdzie znajduje się Dom Macierzysty Księży Michalitów, zawsze gromadziło czcicieli Matki Bożej. 12 maja 2017 roku to miejsce zgromadziło wyjątkowych czcicieli Matki Bożej. 33 kapłanów zakonników i 7 braci zakonnych o godz. 15.00 witało przed Sanktuarium św. Michała Archanioła i błogosławionego Ks. Bronisława Markiewicza Jasnogórską Ikonę Matki Bożej, bardzo bliską wszystkim Polakom, ale też trzeba zaznaczyć – bardzo bliską wszystkim osobom konsekrowanym, wywodzącym się z tej ziemi.

Kopia cudownego Obrazu z Jasnej Góry, peregrynująca od prawie czterech lat po klasztorach męskich w Polsce, odbierała tym razem hołd od zakonników znajdujących się na terenie Archidiecezji przemyskiej. Wszystkich zebranych w Sanktuarium przywitał ks. Jan Seremak CSMA – Delegat Konsulty na terenie Archidiecezji Przemyskiej. Pod przewodnictwem Przełożonego Generalnego Księży Michalitów Księdza Dariusza Wilka została odprawiona Msza święta, podczas której  główny celebrans zwrócił uwagę na nadzwyczajne miejsce tajemnic życia Matki Bożej w życiu osób konsekrowanych.

W trosce o powołania zakonne, po Mszy świętej i spotkaniu braterskim w refektarzu zakonnym, odmówiono cząstkę różańca świętego. W takiej atmosferze pobożności maryjnej, wspólnota zakonna Michalitów przeżywała 100-lecie objawień Matki Bożej w Fatimie. Oby te niezwykłe 4 dni modlitwy i refleksji przed Ikoną Jasnogórskiej Matki i Królowej, zaowocowały błogosławionymi darami.              

ks. Jan Seremak

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda