Home WiadomościZ kraju ISKK współtworzy Ośrodek Zaawansowanych Badań Społecznych

ISKK współtworzy Ośrodek Zaawansowanych Badań Społecznych

Redakcja

Wobec wyzwań, przed jakimi staje polskie społeczeństwo oraz wobec kluczowej roli katolicyzmu w rozwoju polskiego społeczeństwa, Fundacja Obserwatorium Społeczne oraz Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC im. ks. Witolda Zdaniewicza zdecydowały się na powołanie Ośrodka Zaawansowanych Badań Społecznych (Center for Advanced Social Research).

Celem nowego Ośrodka jest podejmowanie zaawansowanych badań społecznych nad kluczowymi zjawiskami życia społecznego w Polsce. Ośrodek będzie opracowywał raporty, ekspertyzy oraz inne publikacje na temat zjawisk, procesów i wydarzeń zachodzących w polskim społeczeństwie.

W ramach nowego ośrodka ISKK zapewnia wkład ekspercki i naukowy z zakresu nauk społecznych. Fundacja dostarcza wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej oraz zajmuje się popularyzacją efektów wspólnej działalności. W bezpośrednich planach Ośrodka jest podjęcie zagadnienia styków patriotyzmu oraz religijności, jak również powiązań pomiędzy kwestiami demograficznymi a religijnością.

Powołanie ośrodka jest owocem ponad pięcioletniej już współpracy obu instytucji, w ramach której zorganizowano już kilka konferencji naukowych i ostatnio opracowano raport nt. wolności religijnej. Podpisanie listu intencyjnego powołującego nowy ośrodek miało miejsce 7 stycznia br. w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w obecności szefów obydwu instytucji. Wzięli w nim udział ks. prof. Grzegorz Sokołowski i ks. dr Wojciech Sadłoń.

Za: www.ekai.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda